Skupina celníků, kteří dozorují provozování hazardních her, se minulý týden v Brně vypravila na kontrolu objektu, který již nějakou dobu sledovala. 

„Tentokrát se však nejednalo o žádný bar či restauraci, nýbrž o skutečné hráčské doupě. To zvenku vypadalo jako zkrachovalá provozovna, která neměla žádné označení či kouli na dveřích. Uvnitř byly přístupné pouze dvě velmi spoře osvětlené místnosti – improvizovaná nálevna a herní prostor,“ popsala prostor pro hazardní hráče mluvčí jihomoravských celníků Lada Temňáková. 

Její kolegové v herně načapali čtyři hráče, kromě nich tam byla obsluha a ostraha. „Obsluha sice tvrdila, že je tam první den, že neví, komu herna patří a podobně, nicméně ze zajištěných dokladů byl zřejmý opak. Hazardní hry zde byly provozovány bez jakéhokoliv povolení, a navíc i v době nouzového stavu,“ upřesnila Temňáková.

Celníci proto při razii zabavili veškerá herní zařízení, klíče k nim a hotovost pro výplatu výher přes 33 tisíc korun. Případ půjde do správního řízení. „Za porušení příslušných ustanovení zákona o hazardních hrách hrozí provozovateli tajné herny pokuta až 50 milionů korun,“ zdůraznila mluvčí celníků.