Celníci z nelegální herny u nádraží v Brně odvezli automaty, majiteli hrozí pokuta

  • Foto

    Celní správa České republiky

Velmi vysoká pokuta hrozí majiteli nelegální herny, kterou v pondělí zkontrolovali jihomoravští celníci. Herna je u hlavního železničního nádraží v Brně a celníci na místě zadrželi šest technických herních zařízení provozovaných v rozporu se zákonem. Dnes o tom informovala mluvčí Celního úřadu pro Jihomoravský kraj Lada Temňáková.

„Po uvolnění protiepidemických opatření letos v květnu začali celníci opět objevovat různé nelegální herny. Situaci v kraji stále monitorují, aby mohli zasáhnout v ten správný čas a následně zjištěnou nelegální činnost také prokázat. Podniky jsou často zabezpečeny kamerovým systémem, vstupní dveře bývají uzamčeny a jsou opatřeny zvonky. Do prostor herny jsou tak vpuštěny pouze „vybrané osoby“,“ popsala Temňáková.

V řadě případů se tato místa tváří jako soukromý objekt, a nikoliv jako veřejný bar či restaurace. Zákonné opatření však celníkům umožňuje do takových míst vstoupit i za použití síly. Zjištěné případy se pak postupují do správního řízení. „Pokuty za takové jednání dosahují i několika set tisíc korun a při opakovaném zjištění mohou být vyšší. Maximální pokuta je zákonem stanovena na 50 milionů korun. Jednání provozovatelů nelegálních herních zařízení může být také kvalifikováno jako trestný čin,“ dodala Temňáková.

Od května celní úřad zrealizoval 25 kontrol nelegálního hazardu a zadržel 118 technických herních zařízení. Současně v letošním roce vydal 16 rozhodnutí ve správním řízení pro provozovatele nelegálního hazardu, kterými jim uložil pokuty v celkové výši 2 270 000 korun.

Fotogalerie: