Česká dvacítka přehrála Slovensko, úvodní branku utkání obstaral Stanislav Svozil

V prvním přípravném utkání dvacítek ta Česká porazila stejně staré Slováky v Brně 6:2. O úvodní branku se postaral brněnský obránce Stanislav Svozil.

  • Foto

    HC Kometa/M.Voltr, V.Golda

Čeští hokejisté začali velmi dobře, byli aktivní a odměnou jim za to byl vedoucí gól. K velké radosti nejen fanoušků Komety se trefil právě Stanislav Svozil, jenž předvedl, že umí být důrazný i před brankou soupeře a dorazil za záda Hlavaje střelu Jaromíra Pytlíka. Slovenským hokejistům jakoby inkasovaná branka pomohla, neboť od té doby začali hrát daleko lépe. I oni se dočkali první branky. Nenápadné nahození od modré čáry z hole Rayena Petrovického skončilo až za zády Paříka. Ve zbytku prvního dějství k vidění moc šancí nebylo, tu největší měl Pytlík, jenž se proháčkoval až před Hlavaje, ale jeho zakončení mezi betony odhadl.

Od druhé třetiny se čím dál častěji začínal prosazovat výběr Slovenska. Hostující výběr navíc šel zaslouženě do vedení. Po střele od modré čáry z hole Beňa vznikl před Paříkem závar a v něm se velmi dobře orientoval Martin Chromiak, jenže zasunul kotouč k pravé tyči. Od vedoucí branky slovenského týmu ale paradoxně začal tým Karla Berana šlapat naplno. Kromě velké šance Čajkoviče se hrálo hlavně před Hlavajem. Ten inkasoval znovu po dorážce, tentokrát byl před jeho brankou pozorný Martin Lang, jenž ve dvaatřicáté minutě srovnal. Tlak domácích hokejistů narůstal, do samostatného úniku se dostal Teplý ale branku minul. V 38. minutě se český tým dostal podruhé do vedení. Myšák našel křižným pasem u pravého kruhu Teplého, který vypálil. Kotouč Hlavajovi vypadl a toho výborně využil Jaromír Pytlík, jenž pohotově poslal puk do prázdné branky.

Třetí třetinu už zcela ovládlo Česko. Již ve 45. minutě totiž využil přesilovou hru Adam Raška, jenž se po krásné kličce uvolnil a poslal puk nad beton Hlavaje. I nadále si šance vytvářeli hlavně čeští mladíci a z branky se radovali v 54. minutě. Střelu z mezikruží Myšáka Hlavaj vyrazil jen k holi Pavla Nováka, jenž z první dorazil puk za jeho záda. První útok se prosadil i necelé tři minuty později. Raškovu ránu znovu nepodržel Hlavaj a důraz před jeho brankovištěm prokázal Myšák, jenž protlačil puk do sítě. Ve zbytku utkání už si čeští hokejisté výsledek pohlídali a tak si v prvním z celkových tří přípravných duelů proti Slovensku připisují výhru.