Čeští volejbalisté porazili v Evropské lize Finsko 3:1

Čeští volejbalisté ve svém třetím utkání v Evropské lize porazili v sobotu v Brně Finsko 3:1 po setech 17:25, 25:22, 25:15 a 25:22 a v tabulce skupiny C se posunuli na druhé místo. 

  • Foto

    ilustrační, You Tube

V čele je bez ztráty bodu Bělorusko, které v Minsku zdolalo Ukrajinu 3:1 na sety.

Český tým nastoupil do zápasu v sestavě, v níž se mu podařilo ve středu otočit nepříznivý vývoj proti Ukrajině a zvítězit 3:2. Jenže v úvodu se mu nedařilo na servisu, snadná přihrávka umožňovala Finům dobře kombinovat a útočit. Skvěle se v tomto směru prezentoval univerzál Kaislasalo, který jen v prvním setu uhrál 12 bodů. "Nebyli jsme schopni zaútočit, byli jsme pod tlakem finského servisu," řekl trenér Michal Nekola.

Blok přinesl českému týmu bod až ve druhém setu, kdy šel výkon Nekolových svěřenců nahoru ve všech směrech. Obranou se podařilo uhlídat finského bijce Kaislasala, zlepšil se český útok a vývoj se začal obracet. "Líp jsme přihrávali a také náš servis měl lepší parametry," uvedl kouč.

Zlepšovala se česká přihrávka, o body se starali smečařsky Hadrava a blokařsky Zajíček, hru dirigoval kapitán a nahrávač Janouch. Český tým získal od koncovky třetího setu vládu nad zápasem a dotáhl ho bez větších problémů do vítězného konce. "Výborně zahrál Hadrava, ale jeden hráč sám nic nezmůže, je potřeba pochválit bojovnost celého týmu. Naším cílem před odvetami zůstává postup ze skupiny," prohlásil Nekola. Ze skupiny postoupí jen vítěz.