fbpx
22. 03. 2023 Dnes má svátek Leona

Chcete se potkat s pandou či sobem? Přijďte na Štědrý den do brněnské zoo

Foto:

Eduard Stuchlík, Michal Slavík/Zoo Brno

Co si dá místo vánoční ryby sumaterský tygr? A na čem si pochutná panda červená nebo polární sob? To zjistí především děti a školáci, kteří se na Štědrý den dopoledne přijdou třeba s rodiči podívat do brněnské zoo, kde se odehrají tradiční speciální komentovaná krmení a setkání.

„Návštěvníci se tak dozví spoustu zajímavostí ze světa zvířat. Chovatelé jim prozradí třeba to, proč sob Rudolf není Rudolf, ale Rudolfa,“ prozradil s úsměvem zpravodajskému portálu BRŇAN mluvčí zoologické zahrady Michal Vaňáč.

Start je v 10 hodin

Komentovaná krmení odstartují 24. prosince v 10 hodin dopoledne, kdy si ve výběhu rozbalí masné dárky tygr sumaterský. O půl hodiny později to bude rosomák sibiřský a v 11.15 hodin si na štědrovečerní stravě pochutná vlk arktický.

Od jeho výběhu se pak návštěvníci přesunou k výběhu soba polárního na komentované setkání s tímto zámořským symbolem Vánoc, které začne dvacet minut před polednem. A dvacet minut po poledni pak program zakončí setkání s pandou červenou.

„V sobotu budeme mít otevřeno od 9 do 14 hodin, poslední vstup je možný ve 13 hodin,“ upozornil Michal Vaňáč.

Kdy do zoo na přelomu roku

A přidal informace o provozní době zoo na Mniší hoře do konce letošního roku. V pátek 23. prosince se zahrada otevře od 9 do 16 hodin, na Štědrý den do již zmíněné druhé hodiny odpolední. Od 25. do 30. prosince můžou nejen Brňané za zvířaty zavítat mezi 9. a 16. hodinou, na Silvestra je čas prohlídek zkrácený stejně jako na Štědrý den a na Nový rok pak opět od 9 do 16 hodin.

Líbí se mi

1
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT