fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Chemická škola v Brně má moderní laboratoře za 30 milionů korun

Střední průmyslová škola chemická Brno má nové moderní laboratoře včetně vybavení za téměř 30 milionů korun. V tiskové zprávě to dnes uvedl Jiří Klement z tiskového oddělení kraje. 
mimg-8748

Foto:

spschbr.cz

Jihomoravský kraj je zřizovatelem školy. Laboratoře pomohou připravovat žáky na budoucí vědeckou dráhu. Náklady z 90 procent pokryla Evropská unie.

Laboratoře dnes byly slavnostně otevřeny. "Asi 90 procent nákladů je hrazeno z Integrovaného regionálního operačního programu. Zbytek zejména z krajského rozpočtu," uvedl náměstek hejtmana Martin Maleček (SOL).

Za peníze škola upravila prostor a pořídila vybavení do laboratoří analytické instrumentální chemie, fyzikální chemie, mikrobiologie a analýzy potravin. Škola také pořídila nové vybavení pro jazykové učebny. "Vzniklo kvalitní zázemí pro studenty školy, kteří se chtějí vzdělávat v moderně vybavených učebnách. Svým vybavením odpovídají reálné praxi," uvedla krajská radní odpovědná za školství Jana Pejchalová (ANO).

Zrekonstruované a moderně vybavené laboratoře podle ní škola využije pro přípravu žáků základních a středních škol na soutěže. "Půjde například o chemickou olympiádu nebo pro měření v rámci středoškolské odborné činnosti," doplnila Pejchalová.

Jihomoravský kraj zřizuje skoro 200 příspěvkových organizací ve školství. Zhruba sedm desítek je středních škol, dále mezi ně patří speciální školy, základní umělecké školy, domovy mládeže nebo dětské domovy.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT