„Je skvělé být zpět a opět vidět ty stejné tváře, na které jsem za ty roky zvyklý,“ usmíval se v rozhovoru pro klubový web modrobílých snajpr ze zámoří, který se do tuzemska trmácel s rodinou skoro celý den.

„Tentokrát byla cesta o něco náročnější než obvykle, měli jsme několik zpoždění. Celkově to trvalo dvacet hodin, přitom normálně cestuji tak zhruba třináct hodin. Děti to ale zvládly dobře a v pohodě jsme dorazili do Česka,“ uvedl nejproduktivnější hráč loňského ročníku extraligy.

Ten je v Americe zvyklý trénovat sám, ale poslední měsíc za mořem vzal hokejku do ruky s několika dalšími kamarády, ať už přímo z NHL, nebo z univerzitních lig. „Dostali jsme se na led, navíc šlo o kvalitní hráče z NHL, takže doufám, že mě to dobře připravilo na blížící se sezonu,“ upřesnil Peter Mueller.

V přípravě nic zásadního neměnil, protože dobře ví, co mu pomáhá a funguje každý rok stejně. Během léta se také snažil pracovat hodně na kondici a našlapal řadu kilometrů na kole. „Dost jsem se zaměřoval na svůj pohyb, samozřejmě všechno bylo stále ovlivněno koronavirovou situací v zámoří, ale snažil jsem se dělat maximum toho, co bylo v tu chvíli možné,“ sdělila největší hvězda brněnské Komety.

A zatímco odpočíval i trénoval v USA, do klubu pod Špilberkem v létě přišlo několik nových hráčů a také nový trenér Jiří Kalous. „Budeme se muset sehrát, ale věřím, že to půjde. Uvidíme, jakou trenéři nastaví taktiku, ale všichni tvrdě makají, a budou určitě skvěle připraveni do sezony. Už se těším, až půjdeme společně do akce,“ řekl Mueller.

Ten se zatím aklimatizuje a zvyká si na nové spoluhráče, takže zatím prý neví, kdy půjde na led do prvního přípravného zápasu před sezónou, která začíná zhruba za měsíc.Cíl je ale jasný – vyhrát titul! Přišlo plno nových hráčů, nicméně jsem si stoprocentně jistý, že každý z nich přišel do Brna s naprosto stejným cílem. V předchozích letech tu už úspěchy byly a teď je na nás, abychom na to letos navázali,“ zdůraznil americký střelec.