Dálnice D1 se půl hodiny po otevření ve směru na Prahu za Brnem znovu uzavřela, tentokrát kvůli srážce osobního auta s motorkářem na 185. kilometru. Na místě přistál vrtulník záchranářů, uvedl mluvčí policistů Petr Vala. Motorkáře převezli záchranáři do nemocnice. Provoz jedním pruhem obnovili policisté téměř po hodině ve 12:50. Před sjezdem na 190. kilometru, přes který bylo možné uzavírku objet, se vytvořila několik kilometrů dlouhá kolona.

Objíždělo se to přes Bosonohy

„Uzavřenou část lze objet sjezdem na 190. kilometru na Brno přes Bítešskou a Jihlavskou ulici a Bosonohy, na dálnici je možné se vrátit na exitu 182 u Kývalky. Na objízdné trase se tvoří kolony,“ upozornil Vala.

Motorkáře ošetřili a odvezli do nemocnice

Motorkáře na místě vyšetřili a ošetřili záchranáři, k dalšímu vyšetření jej převezli na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno. „Vzhledem k mechanismu nehody jsme jej po zemi převezli do nemocnice k vyloučení vážnějších zranění,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Při předchozí nehodě se zranili čtyři lidé

Před polednem dopravu na D1 za Brnem ve směru na Prahu zkomplikovala nehoda pěti osobních aut, která se stala po 10. hodině za sjezdem na Kývalku na 182. kilometru. Dálnice byla uzavřena hodinu a půl, znovu se otevřela v 11:38. Záchranáři ošetřili čtyři lehce zraněné.