Další brněnská škola se dočká modernizace, tentokrát to bude ZŠ Pastviny

Stavební práce by mohly začít na jaře letošního roku a potrvají maximálně 180 dní.

  • Foto

    zšpastviny.cz

Jak už Brňan.cz informoval, radní letos do školství dají 230 milionů, což je o 50 milionů víc než loni. Z toho 180 milionů bude na investice a 50 milionů na akce jako podpora technického vzdělávání nebo dietní stravování nemocných dětí. Mezi největší plánované investiční akce má patřit oprava střechy Základní školy Jana Babáka v městské části Žabovřesky, vybudování větracího systému s rekuperací v Základní škole Svážná v Novém Lískovci nebo rekonstrukce kuchyní ve školkách v ulicích Šrámkova a Brechtova v městské části Brno-sever.

Teď dochází na Základní školu na ulici Pastviny v městské části Komín, kterou čekají stavební práce, díky nimž vznikne přístavba s novými třídami nebo se opraví školní bazén.

 „Kromě rekonstrukce a modernizace školního bazénu dojde k úpravě bazénové technologie a také se zrekonstruují části stávajících prostor. Nástavbou a přístavbou pak škola získá další učebny. Díky nástavbě vznikne šest odborných tříd: informačních technologií, matematiky, přírodovědy a tři jazykové učebny. Dvoupodlažní přístavba zajistí v prvním podlaží nové vstupní prostory pro žáky a ve druhém pracovní kout a zázemí pro pedagogy,“ upřesnil radní Jaroslav Suchý.

Součástí zakázky je vybudování nového vstupu ze severní strany objektu. K zajištění bezbariérového přístupu do školy bude přistavěn výtah. Zároveň se v areálu školy upraví venkovní prostranství a zrekonstruuje se také školní dvůr. Žáci se tak mohou těšit na nové stojany na kola, herní prvky s bezpečnostní dopadovou plochou nebo na lavičky pro posezení.

„Stavební práce by mohly začít na jaře letošního roku a potrvají maximálně 180 dní. Jejich předpokládaná hodnota je 33,5 milionu korun bez DPH. Většinu způsobilých výdajů, přesněji řečeno 90 %, pokryje dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Přesné kofinancování města a městské části bude zřejmé po ukončení všech výběrových řízení, která jsou součástí projektu,“ uzavřel radní Suchý.