Jednadvacetiletý talentovaný odchovanec brněnského hokeje naskočil v neděli v noci v dresu Anaheimu ke své premiéře v NHL. A vedl si skvěle, protože si připsal celkem 33 zásahů a v nájezdech vychytal svému týmu v zápase s Detroitem vítězství.

 

Dlužno podotknout, že v samostatných nájezdech nepustil za svá záda ani jeden puk! Není tedy divu, že ho vyhlásili třetí hvězdou utkání.

 

Lukáš Dostál začínal jako kluk v mládeži Komety Brno, prošel všemi kategoriemi, zažil ty největší úspěchy a dočkal se i startu v seniorské extralize.

A od svých začátků na ledě prokazoval, že má obrovský talent, poctivost, pracovitost a také charakter. Zpočátku toho moc nenamluvil a byl spíše mlčenlivý a uzavřený do sebe.

Také se trochu styděl a možná i proto nerad poskytoval novinářům rozhovory, protože se v mluvení na mikrofon či kameru necítil jistý v kramflecích.

Za Lukáše Dostála však jasně hovořila čísla a výkonnost, kterou prokázal na ledě. Ať už to bylo na světovém šampionátu dvacítek v dresu českého týmu, obecně v reprezentačních výběrech, či v domovské Kometě.

Výborně se také etabloval ve finské nejvyšší soutěži, kde v loňské sezoně nastupoval. A ta ho katapultovala do nejslavnější soutěže světa. Postupem času přitom rodák z Brna vyzrál, ztratil ostych, osmělil se a dokázal veřejně sdílet své pocity. Což dokumentuje jeho komentář po jeho premiérovém zápase v NHL.

„Abych byl upřímný, tak jsem ani nervózní nebyl. Spíš jen hrozně nažhavený. Bylo to pro mě něco velkého, snažil jsem se si to užít. Přesně o něčem takovém sníte jako dítě. Po skončení zápasu to bylo něco neskutečného, byl jsem dojatý a začal brečet, protože ten tlak na konci byl vážně velký. Chtěl jsem ten zápas vyhrát, mám z toho velkou radost," svěřil se Dostál.

A jak už bylo řečeno, juniorský mistr extraligy s Kometou, který v zámoří do své úspěšné premiéry v NHL chytal na farmě v San Diegu, si také vysloužil ocenění pro třetí hvězdu zápasu.

V probíhajícím ročníku je tak už druhým brněnským gólmanem, který si v NHL odbyl debut. Jak již zpravodajský portál BRŇAN informoval, na startu sezony se do branky arizonských Kojotů poprvé postavil Karel Vejmelka, který si v týmu poměrně rychle vybudoval silnou pozici.