Po nedávném rekordu, kdy Jarda v Brně spolykal během pěti minut skoro čtyři kilogramy vanilkové zmrzliny, čekala na rodáka z Poličky opět výzva v podobě sladkostí. Majitelka cukrárny Milena v Nedvědici na Brněnsku pro něj připravila sto rumových kuliček, na jejichž snězení měl zase jen pětiminutovku.

Maxijedlík jel na místo dalšího rekordního pokusu radši na kole, protože kuličky obsahují alkohol. „Mám to do Nedvědice asi třicet kilometrů. Nechtěl jsem totiž riskovat, že bych při jízdě autem zpět případně mohl nadýchat. Kuličky byly totiž rumem docela nasáklé a já tvrdý alkohol normálně vůbec nepiju,“ vysvětlil zpravodajskému portálu BRŇAN Jarda Němec.

Podle něj bylo spořádání osmašedesáti kuliček, které dohromady vážily 1360 gramů, obtížné, protože byly aromatickou tekutinou hodně cítit. „Majitelka cukrárny však chvíli před mým výkonem vytáhla kuličky z ledničky, aby povolily a změkly. Zapíjel jsem to dvěma půllitry ovocné a mátové limonády,“ uvedl maxijedlík, kterému fandil zástup zvědavců.

Připravená stovka kulaté pochoutky mu sice odolala, přesto jeho výkon cukráři ze zmíněného nedvědického podniku obdivují. „Vůbec nechápeme, kam to Jarda dává, když je takový střízlík. Při výrobě kuliček jsme se docela zapotili, protože těstíčko je sice jednoduché, ale ušoulat z toho tolik kuliček trvalo zhruba šest hodin,“ usmívali se cukráři.

A prozradili ingredience, z nichž kuličky tvořili: rozinky pořádně naložené do rumu, domácí rybízová marmeláda, rozdrobený dortový korpus, čokoláda, kokos a půllitrová láhev rumu. „Po cestě zpátky domů mi těžko nebylo, dal jsem si na slavnostech v Nedvědici ještě grilované maso,“ dodal Jaroslav Němec, který velké rumové koule z Nedvědice už v minulosti pojídal při bitvě tří císařů u Slavkova u Brna.