České dráhy vypraví několik linek, aby nemusely všechny autobusy projíždět přesně po trase vlaku. Vybrané spoje mezi Moravskými Bránicemi a Ivančicemi budou odřeknuté, vyplývá z informací na webu Českých drah, kde lze nalézt i výlukový jízdní řád.

Důvodem výluky jsou stavební práce v brněnském uzlu. Od nového jízdního řádu, který začne platit 9. prosince, totiž začne dlouhodobá výluka hlavního nádraží a velká část vlaků bude jezdit z dolního nádraží. Aktuální výluka na trati do Ivančic skončí 30. listopadu.

Dočasně zřízená autobusová linka I pojede z Brna přímo do Moravských Bránic a dále do Ivančic. V Bránicích bude možné přestoupit na vlaky do Moravského Krumlova a Bohutic. Linka S bude jezdit bez zastávky mezi Brnem a Silůvkami bez vazby na ostatní spoje. Linka K spojí Brno a Moravský Krumlov a linka R pojede v trase Střelice dolní – Radostice – Silůvky – Moravské Bránice a zpět. V Bránicích bude možný přestup na vlaky směr Moravský Krumlov a Bohutice. V Brně budou autobusy vyjíždět z parkoviště u obchodního domu Tesco v Uhelné ulici.