Novou Čtvrť Pod Hády za čtyři miliardy korun začne v moravské metropoli už brzy stavět společnost Trikaya. Developer už má totiž v ruce územní rozhodnutí a stavební práce první etapy plánuje zahájit ve druhém kvartálu letošního roku. A nabízí zájemcům zajímavou investici, protože část zmíněného projektu, který by měl čítat tisícovku nových bytů, zahrnul do portfolia fondu Trikaya.

Modrozelená čtvrť budoucnosti

Jde o jeden z největších developerských projektů v moravské metropoli v režii skupiny Trikaya. Nová zelená obytná čtvrť nabídne bytové domy i viladomy ve strategické lokalitě – brněnské městské části Maloměřice a Obřany. Tyto čtvrtě definuje unikátní spojení města a přírody. Její obyvatelé budou mít pohodlně na dosah obojí.

Projekt postavený na moderních technologiích

Čtvrť Pod Hády ale nabídne mnohem víc než dobré umístění. Projekt totiž sází na moderní technologie, které umožňují udržitelný provoz a úsporné hospodaření s vodou. Je navržený s důrazem na zelená řešení a vzniká v místě zapomenutého brownfieldu, ze kterého přebírá část recyklovatelných materiálů. Byty totiž nahradí torzo zchátralého a zčásti již zbouraného areálu Ergon. Na stavbách rozprostřených na ploše 6,5 hektaru budou svítit zelené střechy s fotovoltaickými panely. Součástí okolního zázemí projektu bude centrální náměstí, obchody, nabíjecí stanice pro elektromobily či energeticky úsporné osvětlení.

Novou čtvrť navrhli Architekti roku 2022

Za kvalitu projektu přitom podle představitelů firmy ručí známá jména – o architektonický návrh budov se totiž postaralo duo Kuba & Pilař, které loni získalo prestižní cenu Architekt roku 2022. „Střešní zahrady s vyhlídkami a zelená prostranství navrhoval ateliér Flera architekta Ferdinanda Lefflera. K zahájení prací a prodeje bytů dojde ve druhém kvartálu letošního roku. Nové byty z první etapy budou připraveny k nastěhování v polovině roku 2025,“ upřesnil na svém webu developer.

Projekt za čtyři miliardy

Výraznou část projektu Čtvrť Pod Hády, který je navržen jako environmentálně udržitelný, přitom developerská skupina nově zahrnula do fondu Trikaya. Rezidenční projekt v investiční hodnotě přes 4 miliardy korun v následujících několika letech počítá s výstavbou 1000 nových bytů ve 4 etapách. Zvolenou strategií jsou si zakladatelé nemovitostního investičního fondu jisti. Z toho důvodu plánují investici v projektu Čtvrť Pod Hády v následujících letech postupně zvyšovat.

Zajímavá šance pro investory

„Chceme tak nabídnout investorům podíl na vlastnictví projektu prostřednictvím fondu. Stavba celého projektu bude trvat déle než šest let, díky čemuž se pro investory stává velmi zajímavou investicí – a to z pohledu ochrany prostředků během různých ekonomických cyklů,“ upřesnil finanční ředitel skupiny Trikaya Jan Kolařík.