fbpx
23. 03. 2023 Dnes má svátek Ivona

Developeři v Brně přispějí na obnovu Obory a obchodního objektu na Lesné

Na revitalizaci areálu Obory v brněnské Bystrci a vylepšení infrastruktury u obchodního objektu na Lesné přispějí v rámci spolupráce s městem developeři, kteří stavějí byty.
jerab-vystavba-pixabay

Foto:

ilustrační - Pixabay

Pokud to odsouhlasí zastupitelé, rozšíří se seznam spolupráce mezi městem a soukromými investory o další dva projekty.

Developeři, kteří stavějí velké bytové projekty, totiž podle smlouvy s moravskou metropolí přispívají do fondu, z kterého pak město dofinancovává nezbytnou infrastrukturu, jako jsou školky, školy, komunikace nebo jiná technická infrastruktura.

Primátorka Markéta Vaňková (ODS) v této souvislosti upozornila, že podobné smlouvy o spolupráci s investory město Brno uzavírá od začátku loňského dubna. Dosud tak magistrát uzavřel sedmačtyřicet dohod.

„Podle smluv má být vybudováno 5 194 bytů. Město díky spolufinancování z fondu, do kterého přispívají investoři, vybuduje mimo jiné sedmitřídní školku Západní brána, devět tříd mateřské školy na Střední nebo čtyřtřídní školku na Šedově,“ vypočítala primátorka.

A dodala, že díky spolupráci s developery bude zajištěný také zásobovací vodovodní řad pro výstavbu bytového domu Šedova. „Investiční příspěvky jsou zahrnuty také do projektové přípravy u dopravních staveb, jako je Jihlavská při Západní bráně nebo bulvár Trnitá,“ doplnila Vaňková.

Aktuálně doporučili brněnští radní zastupitelům schválit smlouvu o spolupráci se dvěma investory. Týká se projektu revitalizace areálu Obora v Bystrci, kde by měl vzniknout nový hotel a wellness využitelné i pro veřejnost.

Modernizací a přestavbou projde také stávající areál autokempu Obora při ulici Rakovecké. V rámci smluv zde vznikne také smíšená stezka pro cyklisty a pěší nebo veřejné osvětlení. Investor přispěje do fondu částkou 3 813 280 korun.

Druhým projektem je vybudování komunikace a odstavných ploch u prodejního objektu Halasovo náměstí v Brně na Lesné. „Vznikne zde nová účelová komunikace, odstavné a parkovací plochy, chodníky a veřejné osvětlení,“ dodala Anna Dudková z tiskového střediska magistrátu.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT