Na obrazovce se nová dvojice bude střídat se stávajícími průvodci pořadu Soňou Baranovou a Ondřejem Blahem.Dobré ráno vysílá Česká televize od ledna 2005. Od začátku se na přípravě pořadu v týdenních cyklech střídá brněnské a ostravské studio.

„Soňa s Ondrou zůstávají, jsou tvářemi pořadu a mají své stálé diváky,“ říká vedoucí Centra dramaturgie brněnského studia Svatava Šenková. „Poslední měsíce poznamenané covidem však ukázaly, že jediná moderátorská dvojice pořadu, který se vysílá živě pět dnů v týdnu, má svá úskalí. Proto jsme sáhli k modelu dvou střídajících se moderátorských dvojic podobně, jako je tomu v ostravském studiu,“ doplňuje Šenková.

Noví brněnští moderátoři vzešli z konkurzu. „Oba mají obrovský potenciál a bylo by škoda ho nevyužít,“ zamýšlí se vedoucí dramaturgyně lifestylových pořadů brněnského studia Simona Polcarová.

„Na moderování Dobrého rána a jeho rozmanité hosty i témata se moc těším, zároveň zkouším nemyslet na to, v kolik hodin mi bude zvonit budík,“ usmívá se Tereza Richtrová, která má zkušenost s moderováním Dobrého rána v ostravském studiu a Sama doma vysílaného z Brna.

„Dobré ráno je milý pořad, který má potěšit, a to je v dnešním světě, kde není o špatné zprávy a dramatické události nouze, potřeba,“ dodává a věří, že diváky bude vstávání s ní a Alešem bavit. „Před půldruhým rokem jsem dostal moderátorskou příležitost v Životě na třetí na ČT3. A musím říct, že jsem v živém vysílání našel zalíbení. Je to adrenalinový zážitek srovnatelný se skokem z padáku!“, netají se chutí do nové práce Aleš Zbořil, který pravidelně provází diváky i soutěžící populárním AZ- kvízem. Tento pořad je vysílaný ze záznamu, nejedná se tedy o přímý přenos. „Na novou příležitost
se moc těším a děkuji za každé Dobré ráno,“ zdůrazňuje Aleš.