fbpx
26. 03. 2023 Dnes má svátek Emanuel

Divadlo Bolka Polívky odstartuje sezónu hned v úvodu září, zítra je už ale na programu cvrnkaná

mg-7189-kopie-1

Foto:

Divadlo Bolka Polívky

Divadlo Bolka Polívky odstartuje svou 29. sezónu 1. září, to se celý ansábl představí na prknech domovského hlediště za kostelem sv. Jakuba.  Pomyslný strt ale začne o den dřív, kdy se zde chystá již  6. ročník turnaje ve stolních kuličkách a happening Jakubák Open 2022 aneb Neboj se a cvrnkni si! Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval mluvčí divadla Michal Adamík.

„Oblíbená akce se po dvouleté covidové pauze odehraje ve středu 31. srpna od 16 hodin na Jakubském náměstí v centru Brna. Součástí „kuličkového“ odpoledne bude i zábava pro děti, příjemná hudba a občerstvení. Zahraje kapela VeHiBa, k ochutnání bude třeba zmrzlina ze „Zmrzkola“ Čokoládovny Minach,“ popsal Adamík. .

Úvod nové sezony v Divadle Bolka Polívky patří 1. září představení Šašek a syn, ve kterém se na jevišti sejdou Bolek a Vladimír Polívkovi. Hereckou exhibici Bolka Polívky a Cyrila Drozdy nabídne 5. a 9. září jeden z novějších titulů Kdo sestřelil anděla (Voli slzy nepijí). Činoherně klaunská inscenace okouzluje rovněž svým dramatickým jazykem, který je plný slovních hříček i narážek a dvojsmyslů.

„Vedle osvědčených titulů samozřejmě v nastávající sezoně nebudou chybět ani premiéry. Na leden příštího roku Pavol Seriš připravuje autorskou inscenaci DADA Revue. Očekávanou událostí bude určitě následující březnová premiéra hry Martina McDonagha Kati v režii Ondřeje Sokola. Dále Bolek Polívka připravuje novou hru Výsluní a monodrama Nejsem svůj pes s Pavlem Zedníčkem,“ dodal Adamík.

Novinkou v programu divadla bude i jiskřivá talk show Adély Elbel a jejích hostů se stručným názvem S Adélou. Od října, vždy jednou měsíčně, populární stand-up komička a moderátorka pozve muže a ženu, aby s lehkostí a humorem rozprávěli o vztazích, o tom, co nás spojuje i rozděluje, o mužském a ženském pohledu na život a na svět. Která z dvojic nejvíc zazáří? A mezi kterou to bude jiskřit? Nebo to jen zadoutná? Poprvé na scéně Divadla Bolka Polívky 4. října se zpěvačkou Martou Jandovou a fotbalistou Petrem Švancarou!

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT