Dnes se otevírají brněnské bazény. U některých jsou opravená sportoviště, na Riviéře mají i nové kurty

  • Foto

    Starez Sport

Po téměř roční pauze se opět otevírají brněnské bazény, které provozuje městská společnost Starez Sport. Koupaliště Riviéra a Zábrdovice přivítají návštěvníky již dnes, nejpozději od poloviny měsíce, pak budou přístupná také další sportoviště: Aquapark Kohoutovice, Městský plavecký stadion Lužánky i Bazén Ponávka. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí městské společnosti Michaela Radimská.

 „Přímo v areálu Riviéry proběhla výstavba nových beachvolejbalových kurtů, návštěvníci jich tedy budou mít k dispozici šest. Po letní sezóně budou kurty zastřešeny a zájemcům o sport poskytnuty k celoročnímu využití,“ uvedl ředitel společnosti Starez Sport Martin Mikš. Vedle koupaliště navíc vyrostlo workoutové hřiště, kde jsou cvičební prvky také pro děti a seniory.

Všechna brněnská sportoviště poznamenala covidová pandemie, ztráty jdou do milionů korun. Přesto řada areálů prošla rekonstrukcí nebo zařadila do plochy nové herní prvky. Situaci se snažili správci jednotlivých sportovišť smysluplně využít alespoň k opravám a rekonstrukcím, například se zrealizovaly toboganové věže v Aquaparku Kohoutovice, střechy v bazénové hale v Lázních Rašínova či nový povrch Fotbalového centra v Brněnských Ivanovicích.

„Provozní náklady jsme sice snížili na minimum, i tak se ale jedná o přibližně 60 procent běžného provozu. Nemůžeme si zkrátka dovolit vypustit bazény, vypnout elektřinu a zaměstnance poslat domů, to bychom se po roce neměli k čemu vracet. Jen díky tomu, že jsme vlastněni městem Brnem, které nám v této situaci finančně pomohlo, jsme nezkrachovali,“ dodal Mikš.

Ani znovuotevření sportovišť se ale zcela neobejde bez dodržování vládních opatření. „Každý návštěvník by měl být připraven prokázat svou bezinfekčnost, tedy doložit negativní test na koronavirus, certifikát o očkování nebo doklad o prodělání nemoci covid-19 v posledních 180 dnech,“ popsala Radimská.

Opatření se podle mluvčí dále projeví na celkové kapacitě koupališť, musí zde být vymezeno 15 m² vodní plochy pro jednu osobu. Riviéra tak bude moci pojmout 2772 lidí v jeden okamžik. I z důvodu vyšších hygienických nároků bude navýšena cena vstupného – celodenní pro dospělého vyjde na 240 korun, dětské pak na 120 korun. „Změna ceníku však byla plánována dlouhodobě, neboť provozní náklady, jako energie, vodné a stočné či mzdy zaměstnanců, neustále rostou i bez ohledu na aktuální pandemickou situaci,“ uzavřel Mikš.