Třinec si během prosince a ledna prošel nelichotivou sérií, když na tříbodové vítězství čekal rovný měsíc a v krátkém sledu se mu zopakovala série čtyř proher v řadě. Zdá se, že na východě republiky už se znovu zvedají, což dokládají čtyři vyhrané zápasy z posledních pěti utkání. Hlavně poslední zápas přinesl milovníkům ofenzivního hokeje opravdovou lahůdku. Oceláři v domácím prostředí dvakrát stahovali tříbrankové manko proti nováčkovi z Českých Budějovic. Poprvé se Třinec dostal do vedení až v 54. minutě utkání a nakonec slavil tříbodový triumf po divokém výsledku 9:7.

Sílou třineckého mužstva je útok. Červenobílí vyšlou průměrně za zápas nejvíc střel z celé extraligy. Aktivní jsou také při vhazování, kde drží 3. místo za Libercem a Spartou. Co se týče přesilovek jsou v Třinci o necelý jeden procentní bod úspěšnější než v Brně a to znamená znovu třetí nejlepší výsledek v soutěži. Oceláři jsou navíc ve své střelbě efektivní, za zády soupeřových brankářů skončí téměř 11 procent všech střeleckých pokusů. V tabulce jsou Slezané na 2. místě, na lídra pražskou Spartu ztrácejí 5 bodů, ale nutno říci, že Varaďovi svěřenci mají dvě utkání k dobru.

Ofenzivně laděné mužstvo táhne z pozice nejproduktivnějšího hráče celé soutěže Martin Růžička, jehož předností jsou letos především asistence, kterých nastřádal 35 a 13 branek pak sám vstřelil. Z výborné práce Růžičky čerpá hlavně Matěj Stránský, ten je aktuálně nejlepším střelcem extraligy s 25 přesnými trefami. Ve střehu se bude muset mít brněnská obrana také před kapitánem Ocelářů Petrem Vránou (10+16) či Erikem Hrňou (6+14), ten dává góly hlavně v přesilových hrách.

Defenziva Třince stojí na Martinu Gernátovi, jenž z pozice beka dokázal nasbírat úctyhodných 29 kanadských bodů za 8 branek a 21 asistencí. Ofenzivu umí podpořit také Tomáš Kundrátek (3+12). Možnou slabinou může být brankoviště. Po odchodu Josefa Kořenáře se o prostor mezi třemi tyčemi dělí zkušený Jakub Štěpánek s Ondřejem Kacetlem, který zahajoval letošní sezonu právě pod Špilberkem. Oba maskovaní muži však mají úspěšnost zákroků pod 90 procenty úspěšnosti a průměrně inkasují téměř 2,5 branky za zápas.

Brněnská Kometa si určitě v neděli zvedla náladu. Do týmu se vrátil po delší odmlce nejlepší střelec týmu Peter Schneider, když nastoupil ve druhé útočné formaci po boku Karla Pláška a Jakube Klepiše. Brankově se sice neprosadil, ale trenérský štáb si od uzdravení rakouského útočníka slibuje výrazné zlepšení produktivity. Na východě Čech stačili k triumfu nad rozjetými Pardubicemi tři branky, asistencí se do zápisu dokonce zapsal i brankář Karel Vejmelka, když byl podepsán pod brankou Jakuba Klepiše. Vítěznou trefu pak obstaral ofenzivně laděný obránce Filip Král.

Modrobílí jsou nadále na 9. místě tabulky, k výraznějšímu posunu by potřebovali bodovou sérii, nejblíž jsou momentálně na 8. místě Karlovy Vary, které mají na Jihomoravany čtyřbodový náskok. Kometa má Slezanům co vracet, v letošní sezoně ze vzájemných duelů brala pouze bod, když ve Slezsku uhrála remízu 3:3, ale bonusový bod zůstal v Třinci. Zda se Kometě podaří oceláře tektokrát obrat o více bodů a navázat tak na nedělní úspěšný zápas v Pardubicích se můžeme přesvědčit v 18 hodin, přenos bude opět na hokejka.tv