Dnes se v pravé poledne rozezní kostelní zvony a sirény sanitních vozidel
Foto:
redakce (archiv)
„Dnes je to rok od úmrtí první oběti koronaviru v naší zemi. V průběhu uplynulých dvanácti měsíců zemřelo v souvislosti s pandemií virového onemocnění covid-19 dalších několik tisíc lidí, pandemie má bohužel i mnoho nepřímých obětí, které nejsou zahrnuty ve statistikách. Je jisté, že se tento počet ještě zdaleka neuzavřel,“ popsala Bothová.
Mnoho lidí, nejen v našem kraji, přišlo o své blízké a známé. Jen k dnešnímu dni jich v republice na následky tohoto zákeřného viru zemřelo přes 24 tisíc. „Je to hrozná doba, pochovala jsem manžela, i pohřeb byl jen v úzkém kruhu rodiny, v listopadu se nás mohlo sejít jen 15. Moc nám chybí, ještě tu mohl být…,“ popsala Anežka Pásková z brněnských Židenic.
Minuta ticha za oběti pandemie bude podle Bothové také symbolickým rozloučením, k němuž v rodinách zemřelých často ani nemohlo dojít. „Bude i vyjádřením vděku za život, jehož cenu si v této době uvědomujeme víc, než kdy dřív. Minutu ticha jako velké společné gesto jsme obětem, pozůstalým i sobě samotným dlužni,“ doplnila Bothová.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Na Štědrý den vzplály na jihu Moravy dva vánoční s…
- Lidé v Brně rekordně darovali kelímky, přispěli tí…
- Křeček vyzval poslance, aby novelu stavebního záko…
- Nemocnice v Tišnově i Hustopečích zavřou s koncem …
- Silničáři od 5. ledna změní značení na přestavovan…
- Brno hledá projektanta pro první etapu přeměny ško…
- Vláda projedná novelu zákona o daňovém zvýhodnění …
- Na jižní Moravě přibývá lidí s respiračními infekc…
- Brněnský dopravní podnik podepsal smlouvu na další…
- Brno spolu s krajem hledá dopravce pro pravidelné …
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
