Aktuálně má tři výhry v řadě a slušnou formu. Začátek neměli Oceláři příliš dobrý, ale teď už se začínají zvedat tabulkou vzhůru a na svého brněnského soupeře aktuálně ztrácí pouhé dva body.

Souboje mezi Kometou a Třincem se vždy vyznačují skvělou hokejovou podívanou. Oba týmy se snaží hrát hokej, nehrají žádného zanďoura, a tak se fanoušci jistěm mohou těšit i v pátek v Třinci na zajímavý souboj dvou silných celků. V prvním vzájemném měření sil byla o chloupek úspěšnější modrobílá parta, která rozhodla v čase 59:42 Karlem Pláškem.

Byť v celém zápase padly pouze tři branky, diváci sledovali pohledný duel plný šancí a dramatických zápletek. Skóre otevřel v první třetině Martin Zaťovič, Kometa pak dlouho držela těšný výsledek, jenže jej neudržela. O vyrovnání se dvě minuty před koncem postaral Lukáš Krajíček a vše vypadalo, že se půjde za stavu 1:1 do prodloužení. To však nepřipustil svou první extraligovou trefou v kariéře zmíněný talent Karel Plášek. Pro Brňany to byla již pátá výhra v řadě nad tímto slezským protivníkem.

Třinec společně s Kometou vykazují solidní formu. Brňané z pěti zápasů čtyřikrát vyhráli, Oceláři jsou na tom stejně, k tomu mají navíc tři vítězství v řadě. Ve středu sice svěřenci kouče Varadi nehráli, ale čeká je náročný program. V pátek hostí Kometu, v sobotu Litvínov, v úterý Hradec a v pátek Vítkovice. Vše před svým publikem. Moravané hrají pro změnu čtyři zápasy venku, a k tomu ještě jeden ve finském městě Tampere v Lize mistrů.

„Třinec se po horším vstupu do soutěže před reprezentační přestávkou zvedl, začal bodovat a opět hraje hokej, který ho zdobil v loňské sezóně. Očekáváme samozřejmě těžký zápas, ale rádi bychom navázali na domácí vítězství s Pardubicemi. Chceme odehrát kvalitní zápas a odvézt body. Drobné změny v sestavě budou, ale uvidíme až v pátek těsně před zápasem," říká trenér Kamil Pokorný.