Hradci se vstup do nové soutěže povedl. V úvodním utkání sice prohrál v domácím prostředí s Libercem, ale následně přišla šňůra čtyř výher v řadě, kterou zastavil až v posledním kole Třinec, jenž doma nedovolil Mountfieldu vstřelit gól. Lvi se tak řadí s dvanácti body na sedmou příčku hned za Kometu, která však má lepší skóre.

To Kometě se podařilo udržet na vítězné vlně i po divokém utkání v Karlových Varech. Brňané prohrávali po dvou třetinách o dvě branky, ale v poslední části přišel velkolepý obrat, který odstartoval svou premiérovou trefou za Kometu Jakub Lev. Karlovým Varům se povedlo dotáhnout jednobrankové manko. Tři body přeci jen putovaly do města pod Špilberkem, když se tři minuty před koncem prosadil Luboš Horký.

Mountfield dokázal za šest utkání vstřelit 20 branek. Ofenzívu táhne zkušený Radek Smoleňák, jenž už má na svém kontě osm kanadských bodů za čtyři branky a čtyři přihrávky. Jedničkou v brankovišti je nová akvizice Hradce – Marek Mazanec, jenž nastoupil do všech utkání, ale v posledním duelu v Třinci byl střídán těsně po polovině duelu. Mazanec má úspěšnost zákroků 85, 95% a průměr tří obdržených branek na zápas.

Během loňské sezóny se v základní části dařilo v rámci vzájemných duelů lépe týmu z východu Čech, který zvítězil ve všech čtyřech duelech. Třikrát v základní hrací době a jedou po nájezdech. Oba celky na sebe narazily ve čtvrtfinále extraligy a zde Kometa jednoznačně dominovala. V ČPP Aréně vyhráli Brňané 1:3 a 0:5 a v domácím prostředí už si semifinále ujít nenechali.

Hradec by se rád vrátil na vítěznou vlnu po prohře v Třinci. Kometa by ráda natáhla svou vítěznou šňůru na čtyři vítězství. Utkání, které bude vysílat O2 TV začíná v ČPP Aréně v 18:00.