Druhou oblastí, která se letos v moravské metropoli připojí do systému rezidentního parkování, bude Soběšická na Brně-severu. Modrá zóna tam začne platit od 3. června. Rozhodli o tom brněnští radní, kteří k tomu začátkem dubna vydali aktualizovanou podobu nařízení. Na webu města o tom v tiskové zprávě informoval mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek.

V zóně C se reguluje parkování v noci

„Rezidentní parkování se letos v dubnu rozšíří do oblasti Vychodilova, v červnu bude následovat oblast Soběšická v městské části Brno-sever. I zde bude parkování regulováno především v noci, jedná se tedy o zónu C.  Lidé, kteří v lokalitě mají trvalé bydliště nebo sídlo firmy, si mohou svá rezidentní a abonentní oprávnění vyřídit buď online na webu parkovanivbrne.cz, nebo na kontaktním pracovišti na Zvonařce 5,“ uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS).

Modré zóny začnou platit v oblasti Vychodilova 22. dubna

Ve zmíněné oblasti Vychodilova v Žabovřeskách se modré zóny rozšíří od 22. dubna. Dopravní značení tam začali dělat koncem března a pokračují nyní v dubnu například v ulicích Colova, Sovova, Zeyerova, Vrázova nebo Strmá. Město proto na webu parkovanivbrne.cz vyzvalo řidiče, aby respektovali dočasný zákaz parkování. „Urychlí nám to práci, vyhnete se pokutě a ulice tak budou připravené dříve,“ stojí v upozornění na webu.

Na Vinohradech a v části Maloměřic a Obřan platí princip květinky

K systému rezidentního parkování se už dřív připojila část brněnských Vinohrad a Maloměřic a Obřan. Platí tam princip květinky. Díky němu mohou rezidenti a abonenti parkovat v okolních ulicích bez ohledu na hranici jejich rezidentní či abonentní oblasti (střed květinky). To v praxi znamená, že se nově vzniklé oblasti 18-01, 18-04 a 19-01 stávají okvětními lístky a místní rezidenti si mohou vyřídit parkovací oprávnění, se kterým pak lze parkovat v sousedících regulovaných oblastech.

V zóně C se platí pomocí SMS nebo online

Regulace v zóně C platí v pracovní dny od 17 do 6 hodin. Jedna hodina parkování denně je zdarma, každá další vyjde na 20 korun. Řidiči tam nenajdou parkovací automaty. Poplatek mohou uhradit pomocí SMS, online parkovacího automatu nebo přes aplikaci ParkSimple. Důležité informace včetně harmonogramu rozšiřování rezidentního parkování pro letošní rok pak obyvatelé městských částí a motoristé najdou na webu parkovanivbrne.cz.