Šanci na překvapivý výsledek sebrala Brňankám druhá čtvrtina, kterou ztratily v poměru 11:25. Zdramatizovat sérii může Brno v neděli v hale Vodova.  

Trenér hostujících hráček David Zdeněk před sérií tvrdil, že by chtěl proti jasnému favoritovi získat alespoň jednu výhru. K tomu nakročily Brňanky v prvním zápase velmi slušně, když zaskočily obhájkyně titulu nebojácným nástupem a brzy vedly 12:4. USK se pak probral, i tak však celek KP vyhrál za jásotu svých početných fanoušků první čtvrtinu o tři body.

Moravankám nevyšla druhá desetiminutovka, kdy domácí basketbalistky naplno zabraly hlavně v obraně a otočily skóre ve svůj prospěch. Hned po přestávce zvýšily Pražanky rozdíl nad patnáct bodů a nakonec vedly až o třiadvacet. V závěru se Brno, které nastoupilo bez zraněné Remenárové a nemocné Kopecké, zvedlo a snížilo na přijatelnější rozdíl.

Nejlepší střelkyní zajímavého duelu v SH Královka byla s 19 body domácí kapitánka Kateřina Elhotová. Brno našlo nejpřesnější střelkyni ve zkušené bývalé hráčce USK Iloně Burgrové, která dala 12 bodů, Sonia Ursu zaznamenala 11 bodů a deset doskoků, Edita Šujanová přidala 10 bodů.

Co řekli po zápase trenéři?

Pavel Kubálek, asistent trenérky USK Praha: "Do utkání jsme nastoupili vlažně, čehož soupeř využil. Teprve v určité části druhé čtvrtiny jsme se dostali do tempa, kdy jsme v obraně nutili soupeře zakončovat z velice těžkých pozic a nám se naopak dařily rychlé protiútoky."

 David Zdeněk, trenér KP Brno: "Gratuluju družstvu USK k výhře, dnes prokázalo svoje kvality. Nicméně si myslím, že to bylo velice zajímavé utkání a přispěli jsme k tomu, že nemělo úplně jednoznačný průběh. Je škoda některých našich neproměněných šancí. Výrazný rozdíl byl v doskocích, kterých mělo USK o 16 víc a v úspěšnosti střelby. Doufám že v Brně, na domácí palubovce, se v těchto činnostech zlepšímé a budeme se opět snažit odehrát skvělé střetnutí."