Vyškov letos otevřel zcela nový, který skoro za 140 milionů korun postavil na místě zdemolovaného starého stadionu. Mluvčí Vyškova Michal Kočí ČTK řekl, že na sezení je 400 míst a další stovky lidí mohou stát. Multifunkční aréna pro hokejisty Komety, u které se mluví až o 12.000 místech, by měla za stovky milionů vzniknout v Brně v lokalitě za Lužánkami.

Vyškov slavnostně otevřel nový stadion koncem ledna, rok od demolice starého stadionu pocházejícího ze 70. let minulého století. Využívají ho jak hokejisté, tak krasobruslařky i veřejnost. V prvním podlaží jsou šatny a hygienické zázemí, technické zázemí ledové plochy a restaurace. Ve druhém patře je tribuna a restaurace s výhledem na led.

V Brně má vzniknout multifunkční aréna. Usiluje o ni hokejový klub Kometa Brno, který v loňské sezóně vyhrál extraligu. Majitel Komety Libor Zábranský už koncem loňského roku předal primátorovi Brna Petru Vokřálovi (ANO) výsledky studie k výstavbě haly. Stavěla by ji Kometa, město by do toho vložilo pozemky. Klub by provozoval jak novou halu, tak současnou DRFG arénu, kde hraje zápasy. Jednou z možností je, že by tam nezůstala ledová plocha a sloužila by pro menší koncerty nebo míčové hry. Tím by se podle Zábranského rozšířily sportovní možnosti města.

Velkou rekonstrukcí prošel před lety i zimní stadion v Hodoníně, který se stal podle mluvčího radnice Josefa Horníčka moderním sportovištěm pro 3500 diváků. Práce tam skončily v roce 2006 a stály přes 140 milionů korun. Další miliony město investovalo i v posledních letech, například na opravu vzduchotechniky, odvlhčení budovy, ale i na chladicí věž nebo hrazení. Stadion využívají hokejisté, krasobruslaři, sportovní bruslaři, základní školy i veřejnost.

Miliony korun investovala do svého stadionu i Břeclav. Naposledy to byly v nynějším volebním období tři miliony korun například na opravy WC, výměnu podlahových krytin v kabinách, na výměnu vzduchotechniky ve strojovně, opravu schodiště a podobně. ČTK to řekl mluvčí Břeclavi Jiří Holobrádek. Kapacita stadionu přesahuje 4000 míst. Kromě hokejistů stadion slouží i krasobruslařskému oddílu a lidem.

Pozadu v investicích do stadionu není ani Znojmo. Loni dalo přes tři miliony na vnitřní výmalbu, mezi dřívější investice za stovky tisíc patří oprava strojovny, repase videokostky nebo renovace turniketového systému, informovala mluvčí Znojma Zuzana Pastrňáková. Podle ní je stadion pro hokejisty, ale využívá ho i veřejnost. Kapacita je 4800 míst.