Doma to musíme urvat, burcuje Martin Zaťovič před šestým duelem

Kometa je po prohře 2:5 na pokraji vyřazení, a pokud chce postoupit do finále, musí teď Severočechy dvakrát porazit.

  • Foto

    Jiří Grulich HC Kometa Brno

Páté semifinále odehrála Kometa ve městě pod Ještědem. Špatný výkon v první a druhé třetině stál podle útočníka Martina Zaťoviče za porážkou Brna v pátém zápase semifinále play off extraligy na ledě Liberce. Liberec se v utkání ujal vedení, po nástupu do třetí části snížil náskok domácích Martin Zaťovič, když dostal přihrávku na osu hřiště a z ideální pozice zamířil přesně. I přesto museli Brňané skousnout porážku. „Musíme začít zápas tak, jak jsme hráli ve třetí třetině," velí brněnský forvard před sobotním šestým duelem.

Co rozhodlo pátý zápas?

Před zápasem jsme si říkali, že musíme začít tak, jak vždy dohráváme zápas. Dvě třetiny čekáme, a když už o něco jde tak si vytváříme šance, ale pozdě. V sobotu se hraje u nás a tam to musíme urvat.

Liberec má postupový mečbol, vy musíte vyhrát dvakrát. Jak to vnímá tým?

Jedeme domů a tam to vyhrajeme. Dáme do toho všechno, přijdou lidi a poženou nás. Nějaký mečbol Liberce neřešíme, vyhráli prostě další bod.

Dva roky jste nebyli v takovéto situaci, kdy byste prohrávali 2:3 v sérii...

Musíme vyhrát další zápas a pojedeme sem. Je důležité začít líp, ve čtvrtek to bylo špatné.

Je to hlavně o chybách?

Liberec dal první gól z přesilovky a vedl, to nás trochu srazilo. To nic nemění na tom, že jsme to měli zahrát líp. Nemůžeme se dostávat takhle pod tlak. Dobře hrála lajna mladých. Ti byli výborní, napadali, bruslili. Musíme to zlepšit a doma to zvládneme.

Marek Čiliak dostal čtyři góly, ale další řadu tutovek chytil. Co k němu říct?

Furt stejný, Marek chytá výborně, ale my mu musíme více pomáhat. Byly tam góly z přesilovek, nepochytá všechno.