Ve finále podle očekávání porazil bývalého ředitele Českého rozhlasu Brno Jaromíra Ostrého (ANO). Pro toho hlasovalo 27,59 procenta voličů. Účast u voleb byla ve druhém kole 12,7 procenta.

"I když nerad tipuji, dal jsem si takový vnitřní cíl zvítězit dvojnásobným rozdílem hlasů, těší mě, že se to podařilo," konstatoval Bek krátce po sečtení všech hlasů. Do Senátu chce přinést větší využití expertního zázemí odborných ústavů a univerzit. Vstoupit se chystá do klubu STAN.

Bek, kterého podporovala také ODS, TOP 09 a Zelení, vyhrál s přehledem už první volební kolo se ziskem 38,17 procenta. Ostrého do finále vyslaly hlasy 18,7 procenta voličů. Těsně třetí skončil kadeřník a jáhen Jan Špilar (za KDU-ČSL), který před závěrečným duelem podpořil Beka.

Rektor Bek v Senátu nahradí bývalou ústavní soudkyni Elišku Wagnerovou (za Zelené), která už nekandidovala. Wagnerová v souboji se Stanislavou Slavíkovou (ČSSD) získala 73,75 procenta hlasů. V prvním kole byla volební účast 30,32 procenta a ve druhém kole 14,85 procenta voličů.