Brněnský dopravní podnik spustil na svém webu i v aplikaci DPMBinfo vlastní vyhledávač spojení. Dosud byl cestující přesměrován z webu i z aplikace na komerční jízdní řád IDOS.cz. Vlastní vyhledávač bude propojený na aktuální informace z provozu a zároveň je výrazně méně náročný na spotřebu dat, napsala v tiskové zprávě mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Vyhledání spojů je rychlejší a spolehlivější

V aplikaci lze vyhledat nejen spoje v Brně, ale v celém Integrovaném dopravním systému Jihomoravského kraje. „Vyhledání spojení je nyní pro uživatele rychlejší a spolehlivější. Při zobrazení vyhledaných spojů přímo v mobilní aplikaci nebo na webových stránkách umožňuje jejich propojení s dalšími informacemi, například aktuálním zpožděním, mimořádnou událostí na trase nebo probíhající či plánovanou výlukou,“ řekl generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Uživatelům se nezobrazí reklamy

Kromě rychlejší a datově méně náročné operace se nebudou uživatelům zobrazovat ani reklamy, jak je v komerčním vyhledavači zvykem. „Po čtyřech měsících práce na zavedení nového vyhledávání tak spouštíme testovací provoz a jsme otevřeni zpětné vazbě od našich cestujících,“ řekl Havránek.

Mobilní aplikaci používá 53 tisíc lidí

Mobilní aplikaci DPMBinfo nabízí dopravní podnik cestujícím od roku 2017, používá ji 53.000 lidí. Ukazuje cestujícím aktuální polohu spoje a odjezd z vybrané zastávky s ohledem na aktuální polohu. Lze si přes ni kupovat i jízdenky a vyhledat další užitečné informace pro cestování po městě.