Ve středu se do Rumunské Cluje vypravila reprezentace České republiky v nohejbale. O víkendu jí tam čeká letošní mistrovství světa. Ve třech kategoriích se bude bojovat o cenné kovy a ve dvou budou Češi obhajovat zlato (singl a trojice), ve dvojicích pak budou chtít minulé stříbro posunout o stupínek výš. To přesně jsou ambice trenéra extraligových Modřic a zároveň reprezentace Petra Guldy: "Nejsem alibista. Do Rumunska jedeme pro tři zlaté medaile. Ještě nikdy v mužích se nám zlatý hattrick nepovedl, ovšem já jsem jej zažil s juniorkou v Brně a teď by se mi moc líbilo, zopakovat si to v té mužské kategorii." Podle trenéra největším soupeřem budou tradičně Slováci. Nevyzpytatelní budou domácí Rumuni, kteří ale mají nyní v týmu nějaké neshody a není jasné, zda nastoupí ti nejlepší. V jednotlivých kategoriích pak budou určitě chtít uspět i další týmy širší světové špičky – Francie, Švýcarsko a samozřejmě technicky vynikající a stále se i po taktické stránce zlepšující Korejci. 

Šampionát začíná v pátek kvalifikačními duely, naši do bojů vstoupí v sobotu ve skupinách. Finálové zápasy pak budou na pořadu v neděli. My jsme ve spojení s reprezentačním trenérem a na stránkách Brňana vás tak budeme průběžně informovat o tom, jak se našim daří a zda se jim domů podaří ta tři vysněná zlata dovézt. 

Nominace na MS : 

Jan Vanke – kapitán (SK LIAPOR Karlovy Vary), Ondřej Vít (SKN Žatec), Michal Kolenský (TJ Spartak Čelákovice), Jiří Kalous (TJ AVIA Čakovice), Jakub Pospíšil, Lukáš Rosenberk, Pavel Kop (všichni MNK Modřice)

Trenér: Petr Gulda, (MNK Modřice)

Realizační tým : Jiří Šmejkal – vedoucí výpravy, Petr Lukáš – masér, Vlastimil Pabián – kustod, hospodář ČNS, pokladník UNIF

Nominovaní rozhodčí za ČR : Dušan Moc, Filip Buddeus