Třinec i ve čtvrtek v DRFG Aréně vlétl do zápasu s cílem dát první gól. A opět se to povedlo domácím- Martin Erat ve 4.minutě zápasu po samostatné akci vystřelil z mezikruhů a Hrubec proti jeho švihu nad lapačku neměl šanci. Za 2 minuty sice srovnal Roman Vlach, když tečoval Krajíčkovu střelu. Ještě v první třetině pak Kometa využila přesilovku, když Zaťovičovu přihrávku poslal za Hrubcova záda Hynek Zohorna.

Ve druhé části hry nejprve Zohorna netrefil ve velké šanci bránu, ovšem v přesilovce hostí ujel ve dvojici s Malletem a parádně Kanadskému útočníkovi přihrál před bránu a ten si položil Hrubce a ve vlastním oslabení zvýšil na 3:1. Po necelé minutě však opět zaúřadoval Lukáš Krajíček – prostřelil Čiliaka a bylo to opět jen o gól!

Hrálo se ve vysokém tempu a šance na změnu skóre byly před oběma brankami. Kvůli téměř letnímu počasí se ke konci třetin zhoršovala kvalita ledu. Ovšem ani to nezabránilo Kometě ke zvýšení náskoku: Malletovu šanci sice Hrubec ještě vystihl, na dorážku Tomáše Vincoura už nestačil. Po tomto gólu se Třinecký gólman odebral na střídačku a v bráně jej nahradil Hamerlík.

Poslední třetinu Kometa zodpovědně bránila a když už se Třinec dostal do šance, všechny vychytal perfektní Čiliak. Václav Varaďa pak několikrát zkoušel hru v šesti bez gólmana, jeho tým však branku nedal a naopak, v 58. minutě ujel Dočekal a do prázdé klece pojistil vedení Brna na 5:2.

Kometa tedy doma urvala oba body a do Třince v neděli pojede s možností ukončit sérii a obhájit tak loňský titul. Zápas ve Werk Aréně začíná v 17 hodin.