Kometa vstoupila do první třetiny lépe než v úvodním zápase série. Schneiderova nebezpečná teč sice skončila na betonu brankáře Kacetla, poté si ale vzal slovo obránce Petr Zámorský. Jeho první rána se otřela o tyč, nedlouho poté ovšem vyslal další projektil a ten už byl úspěšný. Brankáři Třince prolétl puk mezi betony až do sítě – 0:1. Náskok svého týmu mohl navýšit Schneider, Klepišovu nabídku ovšem bekhendem do odkryté brány usměrnit nedokázal. Gólově se tak naopak prosadili hráči Třince. Daniel Kurovský měl štěstí, když se k němu odrazil puk po zablokované střele a poté jej už jen doklepl do sítě – 1:1. Brňané měli možnost strhnout skóre zpět na svou stranu během přesilové hry, to se jim ale i přes nadějné momenty nepodařilo a v početní výhodě tak v samotném závěru třetiny naopak udeřil soupeř. Vrána přihrál puk na levou tyč volnému Matěji Stránskému, který pět sekund před sirénou z první uklidil puk do sítě – 2:1.

Kometa měla na začátku prostřední dvacetiminutovky k dispozici přesilovou hru, využít ji ale nedokázala. Na druhé straně se pak začali prosazovat Oceláři. Během protiútoku našel Vrána volného Martina Růžičku na pravém kruhu a ten rychlou střelou překonal přesouvajícího se Klimeše – 3:1. Další zásah pak přišel v přesilové hře ze samostatného úniku Michala Kovařčíka, který udělal kličku do bekhendu a poslal puk po zemi mezi betony – 4:1. Snížit mohl v jasné šanci Bondra, kotouč ale před prázdnou bránu netrefil ideálně a ten tak narazil jen na Kacetlův beton. Třinec byl naopak produktivní a znovu udeřil v posledních sekundách třetiny. Nahození Ralfse Freibergse během početní výhody po lehké teči propadlo až do branky – 5:1.

Do třetího dějství vstoupili Brňané se snahou s vývojem zápasu ještě něco udělat. Tutovou šanci měl Zaťovič, Kacetl ale proti jeho střele do prázdné brány natáhl svou lapačku. Skórovat se tak podařilo až Petru Holíkovi během další přesilové hry, kdy ho Filip Král našel na pravém kruhu a brněnský útočník z první prostřelil brankáře soupeře – 5:2. Další zajímavé možnosti poté měli Bondra a Klepiš, ani jeden z nich ale puk do třinecké brány nedostal. V druhé polovině třetiny si pak dvě přesilové hry zahráli i Oceláři. Tyto šance brněnská obrana ubránila, minutu před koncem se ale prosadil Michal Kovařčík, jehož střela z blízkosti propadla Klimešovou výstrojí do sítě – 6:2. Tečku za druhým čtvrtfinále pak udělal v početní výhodě Tomáš Marcinko, který do brány dorazil střelu Jacka Rodewalda – 7:2.