Třicetiletého líšeňského záložníka jsou fanoušci zvyklí vídat s plnovousem na tváři. Tentokrát ale domácí střelec vyběhl s knírkem pod nosem. „Je to movember. Moc mi to nesluší, ale máme to všichni v kabině. Ještě jsem si to obarvil a manželka není moc ráda,“ připomněl zpravodajskému portálu BRŇAN s úsměvem Málek, že knírkem vyjadřují fotbalisté Líšně podporu tradičně listopadové akci proti rakovině prostaty.

Snajpr v bílém dresu se k první ostré střele z hranice šestnáctky dostal v 25. minutě, ale levý horní roh Šimanovy branky jen těsně netrefil. O devět minut později to už ale po jeho parádní ráně k levé tyči bylo 1:0 pro Líšeň. 

„První střela se mi moc nepovedla. V předchozích zápasech jsme málo stříleli, tak jsme si s klukama říkali, že budeme víc střílet. Dobře mi nahrál Ondra Ševčík, trochu jsem si to sklepl a viděl jsem, že gólman je trochu vylezlý z branky, chtěl jsem to na zadní tyč a hezky to tam spadlo,“ popsal úvodní zásah Málek.

Stav 1:0 vydržel do konce prvního poločasu. Z druhé půle uplynulo sedm minut, když se z dvaceti metrů trefil domácí útočník Silný a Líšeň rázem vedla 2:0. „První poločas byl docela vyrovnaný, ale dostali jsme dva góly zpoza šestnáctky. Chyběl nám tam středový hráč, kterého nikdo nezastoupil,“ posteskl si kouč Příbrami Jozef Valachovič.

Ten v 58.minutě poslal na hřiště Čermáka s Voltrem, kteří výrazně oživili hru hostů. A byl to právě Radek Voltr, který v 67. minutě snížil hlavou na 2:1. „Chtěli jsme posílit Dediče, aby tam nebyl sám. Po kontaktním gólu jsme asi byli lepším mužstvem, byly tam nějaké závary a Voltr dobře vytvářel tlak na obranu, ale bylo to bohužel málo,“ řekl trenér hostů.

Převahu hráčů v zeleném cítil i Málek. „Po gólu jsme se trochu začali bát o výsledek, protože v posledních čtyřech zápasech jsme ztratili osm bodů špatným závěrem,“ uvedl záložník.

Střídání však vyšlo i trenérovi Brňanů Milanu Valachovičovi. Čerstvý Zikl, který nahradil Matochu, byl na hřišti sotva minutu, když založil akci, na jejímž konci byl Rolinek, který zvýšil na 3:1 pro Líšeň. „Příbram změnila oproti poslednímu zápasu s Třincem rozestavení, kdy zkušený Pilík mohl dávat dobré finální přihrávky, když dostane víc prostoru, proto jsme chtěli hrát presink a nedat hostům moc prostoru,“ nastínil taktiku trenér domácích.

A Zikl se výrazně podepsal i pod čtvrtý gól hráčů v bílém: v 88. minutě zatáhl míč po levé straně a jako na zlatém podnosu naservíroval míč Málkovi, který se nemýlil – 4:1! „Volal jsem na něj asi třikrát, nevím, jestli mě slyšel nebo nahrával naslepo, ale hezky mě našel, tak jsem zavřel oči a propálil jsem to,“ usmíval se Málek.

Líšeň s díky výhře bodově dotáhla na druhou Spartu B, Příbram zůstává se třinácti body na 13. příčce tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.