Dvě ženy distribuovaly v centru města drogy, psaníčka schovávaly do kalhotek

  • Foto

    Policie ČR

Hned dvojnásobným úspěchem se mohou pochlubit kriminalisté z brněnského Toxi týmu. Uprostřed týdne totiž zadrželi dvojici žen, která zakázanou drogu v minulých týdnech distribuovala.

„U čtyřiatřicetileté ženy objevili při osobní prohlídce ponožku se dvaačtyřiceti psaníčky s drogou. Tuto měla ukrytou v kalhotkách na genitáliích. Kriminalisté také při domovní prohlídce našli dalších více než dvě stě psaníček ukrytých ve stejné ponožce v poštovní schránce. Tam je odložila její o patnáct let starší parťačka,“ uvedl k případu policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Drogu dvojice prodávala zájemcům po stokoruně obvykle v jejich pronajatém bytě nebo na ulici. Obě ženy skončily v policejní cele.

Divoký týden ale policistům zdaleka nekončil. Hodně akční předehru měl totiž případ ze Židenic. Policisté hlídkové služby spěchali na oznámení o střelbě v chatové oblasti. Neznámý muž tam měl navíc násilím držet dvě oznamovatelovy kamarádky. „Hlídka na místě po použití donucovacích prostředků zajistila muže, který měl dvěma oznamovatelům vyhrožovat fyzickým napadením a střelbou. Při vyšetřování případu na zahradě policisté objevili záhon se vzrostlými rostlinami konopí,“ popsal Malášek. Jejich pěstitel, stejně jako dvojice distributorek heroinu, musí počítat se stíhání za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Kriminalisté navíc zjišťují další okolnosti případu.