Dvouletý chlapec zavřel rodiče na balkóně, otevřít jim museli strážníci

  • Foto

    ilustrační (pixabay)

Scéna jako z filmu a noční můra asi každého rodiče. O to horší byla situace, když do hororové situace dostal oba své rodiče teprve dvouletý chlapec. „Když vyšli na balkón svého bytu, využil jejich chvilkové nepozornosti a sáhl po klice. Dokázal jí pootočit tak obratně, že mámu i s tátou na balkóně zamkl,“ uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

V nepříjemné situaci si zachovali duchapřítomnost a rukou se natáhli k oknu svých sousedů. Zaklepali na ně a mladému muži z vedlejšího bytu vysvětlili, v jakých nesnázích se ocitli. „Soused ochotně zavolal na tísňovou linku 156 a na Lesnou díky tomu za několik minut dorazili strážníci. Soused je podle domluvy pustil do domu a hlídka pořádkové jednotky se díky tomu bez zbytečných zdržení dostala až k bytu. Tam použila planžetu, pomocí které otevřela dveře. Potom vstoupila do místnosti a vysvobodila rodiče z balkónu,“ popsal Ghanem.

Strážníci s potěšením konstatovali, že nikdo z přítomných nepřišel k úhoně. V Brně nejde o ojedinělý případ, ale daleko častěji se stává, že dítě uzavře rodiče na toaletě nebo v koupelně.