Volby do Evropského parlamentu v Jihomoravském kraji vyhrálo hnutí ANO před ODS a Piráty. Více než pět procent hlasů získaly také KDU-ČSL, STAN s TOP 09, SPD a KSČM, což odpovídá i celostátním výsledkům voleb. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad na serveru volby.cz

Hnutí ANO v kraji získalo 19,71 procenta hlasů, což je o něco méně než celorepublikový výsledek. ODS dalo svůj hlas 13,58 procenta voličů a Piráty volilo 13,14 procenta lidí. Čtvrtí byli ve volbách lidovci, kteří získali 11,7 procenta hlasů, což je více než celostátní výsledek. STAN s TOP 90 získaly 9,59 procenta hlasů, SPD 9,56 procenta a KSČM 6,92 procenta hlasů.

Nejvyšší volební účast mezi okresy byla v Brně, kde přišlo k volbám 32,37 procenta oprávněných voličů, naopak nejméně lidí hlasovalo na Břeclavsku, účast tam dosáhla 25,31 procenta.

Hnutí ANO bylo nejúspěšnější na Znojemsku, kde pro něj hlasovalo 26,27 procenta voličů, naopak nejméně hlasů získalo v Brně, pouze 17,75 procenta. ODS byla z celého kraje nejúspěšnější přímo v Brně stejně jako Piráti, naopak nejsilnějším okresem pro KDU-ČSL bylo Hodonínsko, kde strana získala 17,89 procenta hlasů.

Minulé eurovolby v kraji vyhrála KDU-ČSL následovaná ČSSD a ANO. Další v pořadí byly TOP 09 a STAN, KSČM a ODS. Vývoj na jihu Moravy, kde se minule úspěšná ČSSD nad hranici pět procent nedostala, kopírují i celostátní výsledky eurovoleb. V Jihomoravském kraji tentokrát pro ČSSD hlasovalo pouze 4,11 procenta voličů.

Volební účast v kraji byla tentokrát o 10,4 procentního bodu vyšší než před pěti lety, dosáhla 29,54 procenta.