Fakultní nemocnice Brno povolí od středy návštěvy v areálu v Bohunicích a také v porodnici na Obilním trhu. Návštěvní dny budou ve středu a v neděli v čase od 15:00 do 17:00. Návštěvy budou mít několik podmínek jako například přítomnost pouze jednoho člověka na dobu maximálně 15 minut, teplotu pod 37 stupňů a roušku. Fakultní nemocnice u svaté Anny bude návštěvy teprve řešit.

Fakultní nemocnice Brno sídlí v Bohunicích, porodnice je na Obilním trhu a spadá pod ni i Dětská nemocnice, kde už jsou návštěvy povolené. "Od středy umožníme návštěvy hospitalizovaných pacientů v Bohunicích i v porodnici. Jednáme v souladu s mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví a zohledňujeme aktuální provozní možnosti. Naším cílem je nadále zamezit šíření nemoci covid-19," uvedl mluvčí nemocnice Pavel Žára.

Návštěvník se musí hlásit na pracovně sester příslušné kliniky, kde mu změří teplotu a zeptají se ho, zda nemá případné příznaky nákazy. Kromě přítomnosti jednoho člověka na dobu maximálně 15 minut musí mít návštěvník roušku. "Doporučujeme i použití rukavic, které si ale musí návštěva zajistit sama, nebo si je koupit v nemocniční lékárně. Návštěvy si musí dezinfikovat ruce při vstupu na oddělení i při odchodu," řekl Žára.

Podle něj by se měly návštěvy konat ve venkovních prostorách nebo na jednolůžkových pokojích a místech určených k návštěvám. V některých částech budovy nebo na pokojích, které jsou v karanténě, nejsou návštěvy možné. Žára upozornil, že se podmínky nevztahují na pacienty v konečném stadiu nevyléčitelné nemoci.

V kraji povolily některé nemocnice návštěvy už v pondělí jako například Břeclav, Hustopeče nebo Hodonín. Ve Znojmě a Kyjově je povolí od středy a budou mít návštěvní dny středu a neděli.