Pořadatelé hovoří přímo o "Beatles barokní hudby". Spolu s cenami ověnčeným souborem specializovaným na stylovou interpretaci hudby 17. a 18. století přijede rakouská sopranistka Anna Prohasková.

"Jde o jediný koncert v České republice. Na Hudební festival Znojmo zavítají s programem Serpent & Fire," řekla mluvčí festivalu Petra Štorková. Nahrávka a koncertní program Serpent & Fire přináší hudbu různých autorů věnovanou dvěma velkým ženám, tragickým hrdinkám, Kleopatře a bájné první vládkyni Kartága Dídó.

Pro uspořádání koncertu vybrali pořadatelé jízdárnu Louckého kláštera. Menší část vstupenek je dosud v prodeji, ceny se pohybují od 890 do 1690 korun.

"Jde o nejlepší barokní orchestr světa a Anna Prohaska patří mezi pět nejlepších sopranistek dnešních dnů. Je to velká světová hvězda staré hudby a mít je na festivalu je velká pocta. Čekali jsme osm let, než nás zařadili do turné," uvedl prezident festivalu Jiří Ludvík. "Ještě před deseti lety by takový koncert ve Znojmě i kdekoli v ČR patřil spíše do říše science fiction," podotkl umělecký ředitel Roman Válek.

Hudební festival Znojmo letos začal 12. července, pořadatelé jsou s průběhem spokojení. Dosud nemuseli kvůli počasí přesunovat žádný z koncertů, zájem o některé akce přesahoval kapacitu i dvojnásobně.

Zájem byl také o scénické oratorium Svár duše s tělem, které festival zahajovalo. "Nebylo tak jisté, zda si je návštěvníci hned zkraje festivalu najdou. Třikrát naplněný kostel svatého Michala ve Znojmě ale ukázal, že návštěvníci festivalu už si dílo v naší produkci našli a vědí, že je to unikát, který se neopakuje," uvedla Štorková.