fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Fiala volil Drahoše, chce konec Zemana na Hradě

volby

Foto:

ilu, redakce

Předseda ODS Petr Fiala dnes v Brně ve druhém kole prezidentských voleb odevzdal hlas Jiřímu Drahošovi. ČTK řekl, že volil podle cíle ODS, kterým je konec prezidenta Miloše Zemana na Hradě. Podle Fialy Zeman pět let dělá něco jiného, než sliboval. "Rozděluje společnost a znejasňuje naši zahraničně-politickou pozici," řekl Fiala. V prvním kole neprozradil jméno jednoho z devíti kandidátů, kterého podpořil.

"Společnost rozděloval. Máme tady různé kauzy, kterých jsme byli svědky. Určitě nepřispívaly k dobrému výkonu funkce hlavy státu," uvedl Fiala.

Zeman byl kritizován například za vulgarismy v médiích, kauzu Ferdinanda Peroutky nebo z nerespektování Ústavy ČR při vládní krizi. "Rehabilitoval komunistickou minulost a v neposlední řadě znejišťoval a znejasňoval naši zahraničně-politickou pozici. To je dost důvodů pro to, aby si šel současný prezident odpočinout a na Pražském hradě byl někdo jiný," dodal Fiala.

Podle něj se dá překonat nezkušenost Jiřího Drahoše v politice. "Co se nedá překonat, je to, co by dlouhodobě neprospívalo České republice. A to je pokračování stylu výkonu funkce hlavy státu, jakou předvedl v posledních pěti letech Miloš Zeman," řekl Fiala.

První kolo prezidentských voleb bylo 12. a 13. ledna. Z devíti kandidátů postoupili do druhého kola Zeman a Drahoš. Lidé mohou jít k volebním urnám do dnešních 22:00 a v sobotu od 08:00 do 14:00. Volit může asi 8,4 milionu lidí. V prvním kole byla účast skoro 62 procent.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT