Opravy stály 301 milionů korun a završily mnohaletou postupnou obnovu areálu, který má také nový vchod z ulice Arna Nováka. Představitelé Masarykovy univerzity dnes areál slavnostně otevřeli.

Po dobu rekonstrukce byla některá pracoviště v náhradních a pronajatých prostorách. "Provizorium máme za sebou a teď se můžeme nadechnout," řekl děkan fakulty Milan Pol.

Jednotlivé budovy škola postupně opravovala několik let. V uplynulých dvou letech se stavbaři zaměřili na budovy C a D, nyní už zbývá dotáhnout jen detaily.

Podle rektora Mikuláše Beka vznikl v centru města útulný kampus nabízející inspirativní prostředí pro výuku a bádání v humanitních vědách. "Jejich význam není v současnosti pro společnost o nic menší než u věd přírodních," uvedl Bek.

Viditelnou změnu přinesl přebudovaný vstup do areálu. Opravená budova D se změněným vnitřním členěním má šest pater poslucháren a rekonstruované inženýrské sítě, nová okna a zateplení. Na vedlejší budově C se pracovalo hlavně na narušené statice. Dělníci také vyměnili podlahy a rozvody, opravili ústřední topení a částečně vodovod a kanalizaci.

Studenti fakulty v místech bývalého průchodu budovou D najdou novou čítárnu materiálů a studovnu elektronických informačních zdrojů. Slouží také pro kulturní akce. Častou připomínkou studentů byla v minulosti podle děkana chybějící studijní místa pro skupiny. Nyní jim proto budou sloužit také studijní boxy, ve kterých můžou se svými spolužáky učivo probírat a nerušit přitom ostatní.