Fotbalisté Brna zvítězili ve 20. kole druhé ligy ve Varnsdorfu 2:0 a v čele tabulky udrželi devítibodový náskok na druhou Vlašim, která porazila poslední Žižkov na jeho hřišti 2:1.

Zbrojovka ve Varnsdorfu rozhodla dvěma góly už v úvodní desetiminutovce. Štěrba se prosadil hlavou a poté Přichystal přehodil brankáře Adama Richtera. Domácí se z nepovedeného úvodu už nevzpamatovali a po třetí porážce za sebou bez vstřelené branky jsou šestí.

Vlašim na Žižkově otevřela skóre ve 25. minutě zásluhou Suchana, krátce nato vyrovnal Batioja. Suchan po změně stran nejprve zahodil penaltu, ale zaváhání napravil v 56. minutě vítěznou trefou. Hosté naplno bodovali popáté v řadě, Žižkov na výhru čeká už 17 utkání od srpnového triumfu 3:0 nad Spartou B.

Dukla v dohrávce 17. kola doma podlehla Jihlavě 1:2. Vedoucí gól na Julisce vstřelil ve 23. minutě hostující Krčík, za Pražany rychle odpověděl Červenka, ale Vysočině ještě před pauzou vrátil náskok Peřina. Dukle v tabulce patří sedmé místo, Jihlava je jedenáctá.

Příbram zdolala Ústí nad Labem 2:0. Domácí poslal do vedení ve 28. minutě Vilotič a v 70. minutě přidal pojistku Wágner. Středočeši zvítězili po třech kolech a polepšili si na 12. příčku, Ústí je třinácté.