Fotbalisté Zbrojovky budou na jaře usilovat o návrat mezi elitu

  • Foto

    ilustrační (pixabay)

Fotbalisté brněnské Zbrojovky se i ve druhém roce svého působení ve FNL chtějí pokusit o návrat mezi elitu. Ve druhé lize přezimovali na třetím místě se ztrátou čtyř bodů na první Pardubice a jednoho bodu na druhou Jihlavu. První tým konečné tabulky postoupí do první ligy přímo, mužstva na druhém a třetím místě změří síly v baráži se 14. a 15. celkem nejvyšší soutěže.

Zbrojovka loni na jaře neuspěla v baráži, po výsledcích 3:3 v Brně a 0:0 v odvetě se zachránila Příbram. Letos by se Brňané chtěli ošidnému dvojzápasu vyhnout. "Ideální by bylo jít od vítězství k vítězství, abychom svého cíle dosáhli," řekl na dnešní tiskové konferenci sportovní ředitel klubu Tomáš Požár.

 Během podzimu Brno vyměnilo trenéra. Ze sousední Líšně přišel po 11. kole osmapadesátiletý Miloslav Machálek, který převzal tým po Pavlu Šustrovi. Zbrojovka byla tehdy pátá se čtyřbodovou ztrátou na třetí místo. "Čeká nás válka se čtrnácti bitvami," řekl kouč.

Poukázal na to, že posílily nejen Pardubice a Jihlava, ale také pronásledovatelé z Dukly Praha a Hradce Králové. "Jaro ale bývá jiné než podzim," dodal Machálek.

Kádr Zbrojovky opustili v zimě zkušení hráči Lukáš Magera (Zápy) a Michal Šmíd (návrat do Bohemians 1905), posilou je například Pavel Dreksa z Karviné. S klubem v zimě prodloužil smlouvu i bývalý reprezentant Ondřej Vaněk.

Zbrojovka vstoupí do jarní části soutěže v neděli v 17 hodin domácím zápasem se Sokolovem.

Zdroj: 
čtk