V červeném hrající Brňané, v jejichž sestavě nahradil distancovaného Granečného Matejov, se od úvodnbího hvizdu tlačili do zakončení a chtěli tak v nevlídném počasí zahřát 4118 fanoušků. Místo gólu však přišla ledová sprcha, když po centru hostů propadl míč v 8. minutě míč na hranici vápna a Jukl ho uklidil neomylnou ranou k levé tyči Berkovcovy svatyně – 0:1.

Domácí však gól nezaskočil. Hrabina vyprášil v 16. minutě rukavice Muchovi a o dvě minuty později nedokázala Zbrojovka ani nadvakrát protlačit balón do sítě.

V 19. minutě se však Brňané přece jen dočkali, když jen 160 cm vysoký rychlík Musa Alli dostal před vápnem míč od Ševčíka a nigerijský útočník se po třech asistencích konečně trefil!

„Jsme za to rádi. Potřebujeme od něj takový přínos. Umí obejít hráče, ale někdy neumí situaci ve vápně dobře vyhodnotit. Je to mladý hráč, který potřebuje přivyknout české lize. Každý zápas ho může motivovat k další práci a věřím, že bude ještě hodně platný,“ chválil křídelníka kouč domácích Richard Dostálek.

Obrat zařídili oba jmenovaní Zbrojováci osm minut před pauzou, kdy se důrazný Alli dostal ve vápně ke střele a Muchou vyražený míč narval Ševčík do prázdné branky – 2:1.

Těsně před koncem 1. půle se ještě do šance prodral Hladík, jenž v přečíslení tří na dva obránce volil střelu, kterou však hostující gólman Mucha zneškodnil. O chvíli později se do odraženého míče opřel Hrabina a jen těsně minul pravou tyč.

Ve druhé nastavené minutě se však potvrdilo okřídlené Nedáš-dostaneš. Domácí nedokázali vyřešit útok ve žlutém hrajících hostů ze severu Čech a po několika odrazech míče se do něj opřel Kučera a vyrovnal na 2:2.

Hned po pauze udeřily Teplice v 52. minutě, když se míč po rohu a nedůrazu brněnské obrany dostal až ke Gningovi a jeho rána skončila za zády Berkovce. Sudí Batík si ale nechal situaci zkontrolovat s pomocí VAR a branku kvůli ofsajdu neuznal.

Zbrojovka se však s remízou nehodlala smířit ve stupňujícím se tlaku a vytrvalém nepříjemném dešti se tlačila do zakončení. A protože ke kýžené výhře nepomohly červeným ani čtyři minuty nastavení, tak se body za remízu 2:2 dělily.

Není tedy divu, že výsledek trenéra Zbrojovky Richarda Dostálka nepotěšil. „Duel byl atraktivní pro diváky, pro nás určitě ne. Doma chceme vyhrávat a tohle je další zápas, kdy jsme to nezvládli. Neřešili jsme dnes dobře finální fázi a soupeř se prosadil po našich chybách, proto jsme z výsledku velmi, velmi zklamaní,“ uvedl Dostálek.

Před reprezentační pauzu tak mají Brňané na kontě 14 bodů. „Chtěli jsme jich 16, nestalo se. Ale musíme být rádi, pořád jsme nováčci a ten první blok jsme celkem zvládli. Ukázali jsme, že se s námi musí počítat. Teď je pauza, bereme to, jak to je. Chceme ten rytmus udržet, s velkou pravděpodobností sehrajeme příští týden přípravné utkání,“ dodal brněnský trenér.