Fotbalisté Brna porazili v 15. kole druhé ligy gólem v nastavení poslední Chrudim 3:2 a v čele tabulky mají sedmibodový náskok.

Zbrojovka si v prvním poločase vypracovala dvougólové vedení zásluhou Štěrby a Endla. Po změně stran snížil Surmaj. V 72. minutě uviděl druhou žlutou kartu domácí obránce Endl a hosté vzápětí díky Tkadlecovi srovnali. Jenže o deset minut později také autor vyrovnávací trefy po druhé žluté dohrál a Brno ve čtvrté minutě nastavení rozhodlo, když se trefil Kohoutek.

Po vítězné bitvě na Srbské se pak mohli sportovní fanoušci vypravit do Winning Group Areny, kde na Kometu čekal Litvínov, který úspěšně zvládl premiéru na lavičce chemiků ve čtvrtek proti Mladé Boleslavi. I v Brně se Růžičkovýám svěřencům podařila lépe první třetina, když nahození obránce Balinskise propadlo za záda Tomka – Litvínov vedl 1:0. První dějství tímto výsledkem i skončilo, přestože brněnští měli několik slibných šancí. Godlu v bráně hostí však nepřekonali.

To se povedlo až tři minuty po změně strak netradičně příklepem Peteru Muellerovi. Po nahrávce Petra Holíka propálil Godlu a protržení své střelecké impotence posledních dní oslavil oproti svým zvyklostem hodně radostně. A čtyři minuty po té bylo ještě radostněji. Opět po precizní přihrávce Petra Holíka si Godlu vychutnal Luboš Horký a Kometa konečně vedla. Druhou třetinu brňané ovládli i herně a pokud se Litvínov do nějakých šancí dostal, dobře chytající Tomek a obětavá a důrazná obrana (na Brno letos nezvyklé) udrželi vedení na straně domácích.

Třetí třetina začala pro Brno také výborně – Peter Mueller vystřelil, jeho ránu Godla vyrazil přesně k Petru Holíkovi a vrchní nahravač tentokrát skóroval. Když po dalších sedmi minutách so oba aktéřivzali zpět své klasické role – po Holíkově přihrávce přesně mezi Godlovy betony zakončoval Peter Mueller. Vedení 4:1 bylo slibné a hlavně zasloužené. Kometa kromě gólů také 2x nastřelila tyč a několikrát také skončily pokusy brněnských hráčů ve výstroji Denise Godly. Malou kaňkou na tentokrát dobré hře v obraně byl už nic neřešící gól litvínovského veterána Viktora Hübla na 2:4, když si zajel za obranu domácích a překonal bezmocného Tomka.

Výsledek už se do konce zápasu nezměnil a tak Kometa přeskočila jak svého nedělního soupeře, tak i Spartu (minimálně do konce jejího duelu s Budějovicemi) na osmé místo v tabulce.

Předposlední listopadová neděle se tak dvěma brněnským týmům vydařila a spokojeni tak mohli být z této předadventní nadílky všichni fandové, kteří si našli cestu na oba zápasy.