Gólman Ondra Kacetl rozšiřuje brankářské řady Komety

  • Foto

    hokej.cz

K dvojici Karel Vejmelka, Lukáš Klimeš se přidává rodák ze Znojma Ondřej Kacetl. Zkušený gólman chytal v EBEL lize, v extralize bojoval například za Hradec Králové nebo Pardubice. Doposud si připsal takřka 250 startů v nejvyšší soutěži. Ve středu podepsal v Brně smlouvu.

„Rozhodl jsem se pro angažování Ondry Kacetla z jednoho prostého důvodu. Vždy když jsme měli úspěšné sezóny, měli jsme dva velmi kvalitní gólmany u áčka a v juniorce Lukáše Dostála. Teď takový komfort nemáme a Ondra po delším rozhovoru se mnou přijal tu roli, že se jde poprat o místo. Pořád ale platí to, co jsem říkal. Karel Vejmelka je jasná jednička, Lukáš Klimeš jako náš odchovanec dostane větší šanci, než tomu bylo v minulosti, ale zbytek je na momentální formě a dohodě s trenérem gólmanů Pavolem Rybárem. Samozřejmě je důležité, aby se nám vyhýbala zranění a nestalo se nám to, že bychom potom museli narychlo shánět dalšího brankáře," říká majitel a hlavní kouč Komety Libor Zábranský.

„Přišla nabídka od pana Zábranského a jsem strašně rád, že jsme se domluvili. Jdu do týmu, který hraje o nejvyšší příčky a má ty nejvyšší cíle. Dnes je doba, že všichni musí bojovat o místo a jsem si vědom, že v Brně je velká konkurence. Kometa je obrovská značka, je to velký klub s tradicí. Jdu se o to místo poprat. S tím jsem počítal, když jsem podepisoval smlouvu," prohlásil po podpisu smlouvy brankář Ondřej Kacetl.