Lepší začátek si Brňané na půdě nováčka nemohli přát. Uběhlo dvacet vteřin a nahození Ondřeje Němce tečoval mezi betony Novotného produktivní útočník Martin Zaťovič, pro kterého to byl již jedenáctý gól v sezóně. Následovala obrovská šance Hrušky, ten z dobré pozice těsně minul bránu. V brněnském brankovišti zažil velkou premiéru gólman Libor Kašík, jenže ten udržel čisté konto jen do čtvrté minuty. Z prostoru brankoviště protlačil kotouč za jeho záda Tomáš Rachůnek.

Zajímavá první třetina pokračovala, hodně se drolila vyloučeními na obou stranách. Jednu početní výhodu domácí dokázali využít, Petr Šenkeřík uviděl volný kotouč před Kašíkem a dostal ho za jeho záda. Odpověď přišla po ráně Muellera, který trefil břevno karlovarské brány. Kometa v první třetině vyprodukovala třináct střel, byla v tomto aspektu lepší, ale do šatny šla s úsměvem na tváři Energie.

Kometa si hned v úvodu druhé třetiny vypracovala velký tlak, šance měl Hruška a Radim Zohorna, Novotný ale vše pochytal. Hosté následně přežili druhé oslabení za příliš mnoho hráčů na ledě a zaslouženě udeřili. Jan Štencel si najel na levý kruh, sice si bránkář Energie připsal po jeho střele těžký zákrok, na dorážku reprezentačního obránce už nedosáhl – 2:2.

V polovině utkání už zase vedly Vary. Do samostatné akce se dostal Gorčík, jeho střelu ještě gólman Brna vyrazil, jenže Petr Stloukal dostal puk do sítě. Pak chtěl vyrovnat z dobré pozice Horký, těsně minul horní tyč. V čase 38:49 hrála Kometa přesilovku, Martin Kohout však pláchnul celé pětici a bez problémů zakončil. V závěru třetiny hráli Brňané dvojnásobnou přesilovku a dvě vteřiny před koncem ji zhodnotil po pěkné kombinaci Petr Holík – 4:3.

Ve třetí části byla patrná převaha Komety, která se snažila co nejrychleji vyrovnat. Několik šancí především v přesilovkách pokryl jistý Novotný. Vary pouze čekaly na chyby a brejky, ale převážně se bránili. Tlak však vyrovnání nepřinesl. V závěru Brňané otevřeli obranu a Jakub Flek toho dokonale využil. Stále to nebyl konec. Kouč Zábranský odvolal Kašíka z brány a Petr Holík skvělou střelou k levé tyči vykřesal naději. I přes závěrečnou power-play se vyrovnání nekonalo. Sobotní duel tak bodový přísun nepřinesl.

Ohlasy trenérů:

Martin Pešout: Myslím, že jsme viděli nadprůměrné utkání. Oba týmy podaly výborný výkon, který byl vyjádřen i velkým množstvím gólů. Divákům se utkání muselo líbit, prokázali jsme dobrou formu, kterou momentálně máme. Jsme rádi za každý bod, zvlášť proti Kometě, která je nesmírně silná. Rozhodly naše brejkové situace.

Kamil Pokorný: Není to příjemné, nelepí nám to tak, jak bychom si představovali. Vlastní nedisciplínou jsme domácí dostávali do hry, čehož využili. Děláme moc faulů, takže nemůžeme hrát pět na pět. Výsledek jsme sice stahovali, ale díky střelecké aktivitě domácích jsme ztratili body.