Dále pokračují autobusy náhradní dopravy. Hasiči tam nyní odčerpávají vodu a provoz trati by měl být obnovený kolem 10:30. ČTK to řekla mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková. Podle policejního mluvčího Davida Chaloupky je v místě nehody částečné omezení provozu a můžou se tam tvořit kolony.

Autobus noční linky 89 v místě narazil kvůli vodě do sloupu. "Ošetřili jsme řidiče autobusu středního věku. Měl drobná řezná poranění a byl podchlazený," řekla ČTK mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Škoda na autobusu je podle Tomaštíkové 100.000 až 150.000 korun.

V ulici se rozbil Virský oblastní přivaděč. "V současné době je přivaděč odstavený z provozu. Havárie způsobila krátkodobé přerušení dodávek vody v sídlišti Brno – Bystrc a pro obce Nebovidy a Moravany. Krátkodobé přerušení dodávek může mít za následek zákal vody, na jehož odstranění intenzivně pracujeme. Věnujeme opravě této poruchy mimořádnou pozornost, neboť jsme si vědomi případných problémů plynoucích z omezení dopravy v dané lokalitě. Do práce byli povoláni i pracovníci mimo pracovní pohotovost. Rozsah havárie není v současné době znám, stejně jako termín opravy a zprovoznění přivaděče," řekla dnes dopoledne ČTK Renata Hermanová za Brněnské vodárny a kanalizace.