HC Kometa Brno: Za dva body jsme rádi, jsou pro nás velmi důležité

  • Foto

    Ivo Dostál HC Kometa Brno

Kometa má v závěru základní části výtečnou formu. V Liberci si připsala již čtvrtou výhru v řadě, stejným počtem se může pyšnit i v sérii venkovních zápasů. Po Třinci, Varech a Litvínovu si Brňané připsali důležité vítězství i na ledě prvního Liberce. Celý tým duel odpracoval na maximum, včetně hráče zápasu Michala Barinky, který vstřelil branku, připsal si dva plusové body a zvládl souboj s vyhlášeným bijcem Jaroslavem Vlachem.

Už jen dvě kola zbývají do konce základní části extraligy a forma Komety v posledních týdnech graduje. V Liberci po heroickém výkonu získala velmi cenné dva body a k definitivní jistotě mezi nejlepší šesticí týmů ji chybí pouze jediný bod. „Byl to zápas se vším všudy, měl zkrátka všechno. Liberec hrál rychlý hokej, my jsme se snažili dostat co nejméně gólů, což se povedlo. Byl to duel s parametry play-off," komentuje nedělní utkání obránce Michal Barinka.

Kometa na ledě lídra extraligové tabulky dvakrát vedla, nakonec doputoval zápas do nadstavbové části. Brňané zásluhou oslavence Holíka mohli slavit dva bodíky. „Je to důležitá výhra, protože tabulka je tak vyrovnaná, že člověk neví, co se stane. Za dva body jsme rádi, jsou pro nás velmi důležité."