Hladík: Do sportování dětí a mládeže v Brně míří historicky nejvíce peněz

  • Foto

    ilustrační (Pixabay)

Celkem 110 milionů korun chce rozdělit město Brno jako podporu pro sportování dětí a mládeže. Částku ještě musí odmávnout brněnští radní, novináře o tom dnes informoval náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL)

„O této částce bylo rozhodnuto už v prosinci minulého roku. Zažádat o dotaci si mohli všechny kluby, které mají alespoň deset členů zapojených do dlouhodobých nebo svazových soutěží,“ popsal Hladík a dodal, že Odbor sportu obdržel celkem 172 žádostí.

Do kolektivních sportů míří 75 milionů korun a do individuálních 35 milionů korun. Nejvíce financí míří již tradičně do fotbalu, tedy 21 mil. Kč, hokeje 18 mil. Kč nebo basketbalu 9,5 mil. Kč.

„Pokud dotaci přepočteme na jednoho sportovce, obdrží z jednotlivých sportovních klubů nejvíce finančních prostředků hokejisté z Komety Brno (44 tis. Kč), fotbalisté ze Zbrojovky Brno (35 tis. Kč), hokejisté HCM Úvoz Brno 21 tis. Kč a házenkáři ze SKKP Handball Brno 20 tis. Kč,“ dodal Hladík.

Příspěvek od města by měl získat každý sportovní klub, který splnil veškeré dotační podmínky. Celkem se jedná o 188 kubů.

„Podpořili jsme všechny sportovní kluby, které si zažádali o dotaci. Ne vždy jsme jim však mohli poskytnout částku, o kterou si žádali. Celkový objem finančních prostředků, který byl po městu požadován, totiž přesahoval celkovou částku 110 milionů korun. Celkově se podařilo podpořit 70 klubů v rámci kolektivního sportu a 118 klubů v rámci individuálních sportů,“ doplnil radní pro sport a školství Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Dotace od města pokryjí 37 procent celkových nákladů sportovních klubů na zajištění práce s mládeží. Ty činí 292 milionů korun. Sportovní kluby si žádaly o podporu ve výši 138 milionů korun. Město tak pokryje téměř 80 procent všech požadovaných financí.

„Podpora zamíří k více než 15 tisícům mladých sportovců. V kolektivních sportech pokryje město dokonce 45 procent celkových nákladů sportovních klubů vynaložených na mládežnický sport. Celkovou částku na podporu mládežnického sportu v rámci tohoto konkrétního dotačního titulu jsme oproti loňskému roku navýšili o 22 milionů korun a oproti roku 2020 dokonce o 35 milionů korun,” uzavřel Hladík.

Napříč dotačními tituly pak podle Hladíka do mládežnického sportu letos zamíří 145 milionů korun, což je o 50 milionů korun více než v předchozích letech.