Hladík zůstal předsedou KDU-ČSL v Brně, ve volbách povede kandidátku se STAN
Foto:
KDU-ČSL
Primátorčin náměstek Petr Hladík zůstal předsedou brněnské KDU-ČSL a v podzimních komunálních volbách povede společnou kandidátku lidovců se STAN. Hladík to dnes řekl novinářům. KDU-ČSL je nyní na magistrátu v koalici s ODS, Piráty a ČSSD.
KDU-ČSL má volební období předsedy na dva roky, Hladík byl ale s ohledem na pandemii koronaviru předsedou tři roky. Nyní funkci obhájil. Rozhodlo o tom 90 procent ze stovky delegátů na městské lidovecké konferenci, upřesnil krajský tajemník strany Petr Cajzl. Prvním místopředsedou se stal místostarosta Žabovřesk Filip Leder, dalšími místopředsedy starosta Kohoutovic Jakub Hruška a brněnští radní Filip Chvátal a Jaroslav Suchý.
Hladík se stal zároveň lídrem kandidátky do podzimních komunálních voleb v Brně, lidovci budou kandidovat se STAN. "Důležité je v Brně zajistit bezpečnost, plynulou dopravu, energetickou soběstačnost, dostupné bydlení, kvalitní zdravotní péči, čistá veřejná prostranství, aby se zde dobře a důstojně žilo všem od seniorů, handicapovaných přes rodiče malých dětí, samoživitele a samoživitelky až po studenty a ty nejmladší," uvedl Hladík.
V roce 2018 vyhrálo v Brně volby ANO, které ale skončilo v opozici stejně jako SPD. Koalici vytvořila ODS, KDU-ČSL, Piráti a ČSSD.
O lídrech rozhodly i další subjekty. ODS chce jít do voleb s TOP 09 a kandidátku chce vést současná primátorka Markéta Vaňková, ANO místostarosta Brna-Řečkovic a Mokré Hory René Černý, Piráty místopředseda dopravní komise brněnské městské rady Marek Lahoda, ČSSD primátorčin náměstek Jiří Oliva. Zelené povede starostka Nového Lískovce Jana Drápalová, strana ještě jedná o případné spolupráci.
NEJČTENĚJŠÍ
- 23. 03. 2023
- Délka čtení: 3 minuty
- Líbí se ( 0 )
- 24. 03. 2023
- Délka čtení: 3 minuty
- Líbí se ( 0 )
- 27. 03. 2023
- Délka čtení: 2 minuty
- Líbí se ( 0 )
- 22. 03. 2023
- Délka čtení: 2 minuty
- Líbí se ( 1 )
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- 9. 03. 2023
- Líbí se ( 5 )
- 12. 03. 2023
- Líbí se ( 1 )
- 6. 03. 2023
- Líbí se ( 0 )
- 21. 03. 2023
- Líbí se ( 1 )
- Dvojice nabídla ženě, že dají zabít jejího manžela…
- Polívkovo divadlo by po dobu oprav mohlo najít úto…
- Riziko poničení vykvetlých ovocných stromů mrazy j…
- Kohoutovice a Žebětín usilují o propojení noční li…
- Meteorologové vydali mimořádnou dvouhodinovou výst…
- Brněnská nemocnice u sv. Anny umožní po dvou a půl…
- Hokejisté Vítkovic porazili počtvrté Brno a jsou v…
- Silničáři začnou v pátek opravovat silnici první t…
- Za loňskou vraždu dívky v Brně-Komíně má jít mladí…
- Poslední rozloučení s brněnským válečným veteránem…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
copyright © 2022 Press Global s.r.o. ・ všechna práva vyhrazena.