fbpx
28. 03. 2023 Dnes má svátek Taťána

Hladík zůstal předsedou KDU-ČSL v Brně, ve volbách povede kandidátku se STAN

img-9205

Foto:

KDU-ČSL

Primátorčin náměstek Petr Hladík zůstal předsedou brněnské KDU-ČSL a v podzimních komunálních volbách povede společnou kandidátku lidovců se STAN. Hladík to dnes řekl novinářům. KDU-ČSL je nyní na magistrátu v koalici s ODS, Piráty a ČSSD.

KDU-ČSL má volební období předsedy na dva roky, Hladík byl ale s ohledem na pandemii koronaviru předsedou tři roky. Nyní funkci obhájil. Rozhodlo o tom 90 procent ze stovky delegátů na městské lidovecké konferenci, upřesnil krajský tajemník strany Petr Cajzl. Prvním místopředsedou se stal místostarosta Žabovřesk Filip Leder, dalšími místopředsedy starosta Kohoutovic Jakub Hruška a brněnští radní Filip Chvátal a Jaroslav Suchý.

Hladík se stal zároveň lídrem kandidátky do podzimních komunálních voleb v Brně, lidovci budou kandidovat se STAN. "Důležité je v Brně zajistit bezpečnost, plynulou dopravu, energetickou soběstačnost, dostupné bydlení, kvalitní zdravotní péči, čistá veřejná prostranství, aby se zde dobře a důstojně žilo všem od seniorů, handicapovaných přes rodiče malých dětí, samoživitele a samoživitelky až po studenty a ty nejmladší," uvedl Hladík.

V roce 2018 vyhrálo v Brně volby ANO, které ale skončilo v opozici stejně jako SPD. Koalici vytvořila ODS, KDU-ČSL, Piráti a ČSSD.

O lídrech rozhodly i další subjekty. ODS chce jít do voleb s TOP 09 a kandidátku chce vést současná primátorka Markéta Vaňková, ANO místostarosta Brna-Řečkovic a Mokré Hory René Černý, Piráty místopředseda dopravní komise brněnské městské rady Marek Lahoda, ČSSD primátorčin náměstek Jiří Oliva. Zelené povede starostka Nového Lískovce Jana Drápalová, strana ještě jedná o případné spolupráci.

 

 

 

 

 

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT