Hokejisté Mladé Boleslavi porazili ve 33. kole extraligy Kometu Brno 3:2, když základ k tříbodovému zisku položili v prvních dvou třetinách zápasu, ve kterých si vypracovali tříbrankové vedení. Hosté v závěrečné dvacetiminutovce utkání zdramatizovali, vyrovnat se jim ale nepodařilo a nenavázali tak na sérii pěti výher.

Za hosty nastoupil ke své extraligové premiéře teprve šestnáctiletý útočník Eduard Šalé. Postavil se na pravé křídlo druhé formace po bok Petra Holíka a Luboše Horkého. Poprvé v extralize hrála také zámořská posila Kevin Tansey. Naopak do sestavy Boleslavi se vrátil po zranění uzdravený David Šťastný.

Boleslav si v polovině třetiny zahrála dvojnásobnou přesilovku, ale při vyloučení dvou Brňanů zahrozila pouze jednou střelou z úhlu. Co se nepovedlo domácím, v úvodní početní výhodě, zvládli v té další, tentokrát už klasické. Boleslavskou kombinaci zakončil po přihrávce Pospíšila Kousal. V závěru třetiny pak mohli domácí během krátké doby zvýšit náskok, ale první dorážka před odkrytou brankou mířila nad, druhá pak do tyče.

Velkou šanci na srovnání měl po pěti minutách hry ve druhé třetině kapitán Zaťovič, ale samostatný únik zakončil střelou jen do Růžičkovy výstroje. Ze strany pak najížděl nebezpečně Tomáš Šoustal, ale jeho střele se do cesty postavila tyčka. Udeřilo však na druhé straně, když přečíslení dvou na jednoho vyřešil přesnou střelou po ledě Jakub Kotala.

Když už se schylovalo k odchodu do kabin, přidali domácí třetí gól – při signalizované výhodě se prosadil finský obránce Alex Lintuniemi. Třetí bod za asistenci v zápase zapsal Tomáš Pospíšil.

Kometa se snažila, ale trefovala jenom tyče. V úvodu třetí části hry ji napálil Petr Mueller. Americký útočník si ale jen seřizoval mířidla, neboť dvanáct minut před koncem třetí třetiny už mířil přesně pod horní tyčku a snížil na 1:3. Domácí Bruslaři se pak už spíše soustředili na bránění dvoubrankového náskoku a hosté byli aktivnějším týmem. A za svou aktivitu byli odměněni v 55. minutě, když využil přesilovou hru Petr Holík. Závěrečný tlak a hra bez brankáře už další gól za Růžičkou nepřinesla.