fbpx
31. 03. 2023 Dnes má svátek Kvido

Hokejisté Brna zahájili přípravu i s třemi bronzovými medailisty z MS

pesout

Foto:

HC Kometa Brno - archiv

S novým realizačním týmem a po značné obměně kádru zahájili přípravu na extraligu hokejisté brněnské Komety. První trénink na bruslích dnes vedl Martin Pešout, který na pozici hlavního kouče vystřídal Jiřího Kalouse. Na ledě se objevily i tři největší letní posily, bronzoví medailisté z letošního světového šampionátu Jakub Flek, Tomáš Kundrátek a Jan Šcotka.

Jediný, kdo z nově se rodícího mužstva dnes absentoval, byl kapitán Martin Zaťovič. "Má nějaké zdravotní problémy v rodině a připojí se zítra," řekl novinářům Pešout. Po prvním tréninku byl spokojený. "Až jsem musel hráče krotit, jak do toho šli naplno," podotkl.

Kádr Komety je podle něj prakticky hotový. Oproti minulé sezoně z něj odešlo 11 hráčů, nováčků v brněnském dresu je osm. "Na 99 procent je kádr připraven na extraligu, ale kdyby se něco objevilo na trhu, tak bychom na to reagovali," připustil kouč, který v Brně před lety působil jako asistent a podílel se na mistrovském titulu.

Nejvýraznější ztrátou je odchod amerického útočníka a nejlepšího střelce týmu Petera Muellera, který po vypršení smlouvy zamířil do Vítkovic. Kometu opustil i slovenský reprezentant Michal Krištof, jenž bude hrát za Vladivostok. "Nejsem trenér, který se dívá zpátky. Věřím, že jsme sehnali adekvátní náhrady, které budou přínosem pro tým," řekl Pešout.

Naopak se v Brně sešli tři medailisté z mistrovství světa ve Finsku. Obránce Kundrátek na jaře slavil titul s Třincem, útočník Flek přišel po devítiletém angažmá v Karlových Varech a zadák Ščotka dosud působil v Jyväskylä. Z jiného finského klubu KooKoo se vrátil odchovanec Radek Koblížek a s ním přišel i Kim Strömberg.

"Moc se na práci těším, mužstvo je zde skoro celé jiné než při mém předchozím působení. Tým si musí sednout jak na ledě, tak i v kabině. Teď musíme nabrat kondici, dohnat resty z léta a taky si osvojit herní systém," řekl Pešout.

Program přípravných zápasů:

Úterý 9. srpna: Kometa Brno – HS Třebíč (18:00),

čtvrtek 11. srpna: Kometa Brno – Berani Zlín (18:00),

úterý 18. srpna: Bratislava Capitals – Kometa Brno (18:00),

čtvrtek 18. srpna: Kometa Brno – HC Olomouc (18:00),

středa 24. srpna: HC Vítkovice – Kometa Brno (17:30),

čtvrtek 1. září: Kometa Brno – Zvolen (18:00),

úterý 6. září: HC Olomouc – Kometa Brno (18:00),

čtvrtek 8. září: Kometa Brno – HC Vítkovice (18:00).

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT